Darbuotojų pravaikštos – kaip elgtis darbdaviui?

Net ir patys geriausi darbdaviai kartais susiduria su piktavališku darbuotojų neatvykimu į darbą. Ką daryti darbdaviui tokiu atveju, kai darbuotojas neatvyksta į darbą, neatsako į telefono skambučius ir ignoruoja prašymus pasiaiškinti?  Darbo kodeksas suteikia galimybę darbdaviui atleisti tokį darbuotoją už vieną šiurkštų darbo pareigų pažeidimą, šiuo atveju už neatvykimą į darbą be svarbių priežasčių visą darbo dieną (pravaikštą), nemokant jokių išeitinių išmokų.

Kokių žingsnių turėtų imtis darbdavys, susidūręs su piktavališku darbuotojo neatvykimu į darbą visą darbo dieną? UAB „Justicija“ teisininkai informuoja, jog darbuotojui nepasirodžius darbe, tiesioginis jo vadovas turėtų rašyti tarnybinį pranešimą įmonės vadovui apie darbuotojo neatvykimą į darbą. Atvykęs į darbą darbuotojas turėtų parašyti pasiaiškinimą.

Jei darbuotojas taip ir neatvyksta į darbą, darbdavys turėtų darbuotojui paštu (rekomenduojama, registruotu su įteikimu) siųsti reikalavimo aktą, jame nurodant per tam tikrą laiką paaiškinti ir pateikti dokumentus, pateisinančius neatvykimą į darbą. Rekomenduojama akte nurodyti protingą terminą, pavyzdžiui, 7 kalendorines dienas nuo gavimo, per kurį bus laukiama darbuotojo atsakymo. Jei nustatytu laiku darbuotojas atsakymo nepateikia, darbo sutartį darbdavys gali nutraukti už pravaikštą ir be darbuotojo pasiaiškinimo.

Čia pateikiama tik bendro pobūdžio informacija. Dėl išsamios situacijos ir teisės aktų analizės, teisinės konsultacijos galite kreiptis elektroniniu paštu [email protected].

Teisės ir verslo konsultacijas, buhalterines paslaugas teikiančios įmonės

UAB “Justicija” teisininkai Marijampolėje ir Vilniuje.