Kokie šildymo būdai yra patys ekonomiškiausi?

Šiais laikais šildymo būdų yra įvairiausių, todėl pasirinkti tinkamą gali būti ne taip paprasta. Tačiau dažniausiai vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų yra ekonomiškumas. Jeigu ieškote savo namams ekonomiško šildymo sprendimo, vienas iš pasirinkimų, kurį verta apsvarstyti, galėtų būtų šilumos siurblys oras-vanduo. Įdomu sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius šio šildymo būdo privalumus.

Ką reikia žinoti apie šilumos siurblį oras-vanduo?

Tai įrenginys, kuris tiekia į namus pašildytą orą. Tai pakankamai ekonomiškas ir tvarus šildymo būdas, todėl yra vienas populiariausių pasirinkimų tiek namuose, tiek komercinės paskirties patalpose – patogiam ir efektyviam patalpos apšildymui. Platus šilumos siurblių pasirinkimas leidžia atitikti daugelio poreikius.

Šilumos siurbliai oras-vanduo veikimo principas yra gana paprastas. Šis įrenginys ima orą iš aplinkos ir jį aušina. Tokio proceso metu – išskiriama šiluma, kuri yra perduodama į namuose esančią šildymo sistemą.

Šilumos siurbliai oras-vanduo – ekonomiškas šildymo būdas

Šis šilumos siurblys, palyginus su kitais šildymo sprendimais, yra vienas ekonomiškiausių, nes sunaudoja pakankamai mažai elektros energijos. Taip pat jis gali būti naudojamas ne tik šildymui, bet ir vėsinimui, todėl turėsite puikų įrenginį, kuriame sutalpintos dvi svarbios funkcijos viename. Tam, kad šis įrenginys būtų efektyvus ir veiktų taupiai, namai turėtų būti tinkamai apšiltinti ir namuose būtų kuo mažesni šilumos nuostoliai.

Kokie dar šio įrenginio privalumai?

Be ekonomiškumo, šis įrenginys pasižymi ir kitokiais privalumais. Šilumos siurbliai į aplinką beveik neišskiria kenksmingų medžiagų, todėl tai yra pakankamai tvarus šildymo būdas. Šis įrenginys taip pat pasižymi universalumu, nes gali būti pritaikomas įvairios paskirties patalpose. Verta paminėti ir tai, jog šilumos siurbliai taip pat yra vienas saugiausių pasirinkimų, o patogus valdymas suteikia daugiau komforto.

Kaip išsirinkti šilumos siurblį oras-vanduo?

Svarstote apie šio įrenginio įsigijimą? Štai keletas aspektų, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis šilumos siurblį oras-vanduo:

  • vienas svarbiausių aspektų – būsto dydis, nuo to priklauso gaminio tipas bei galingumas;
  • pastato energetinis efektyvumas;
  • langų dydis, patalpų kryptis;
  • pasirinktas šildymo sistemos tipas ir kt.

Tai tik keletas aspektų, kuriuos verta apsvarstyti renkantis tokį įrenginį. Jeigu nesate tikri kokio tipo ar galingumo gaminį pasirinkti, kreipkitės į šios srities specialistus.