Įeigos sistemos įrengimo ir priežiūros darbai

Kalbant apie apsaugos sistemas, šių galimybės ir apsaugos lygis sparčiai tobulėja ir atsiranda vis daugiau įvairių novatoriškų sprendimų. Šiuo pandeminiu laikotarpiu itin didelio populiarumo sulaukė įeigos sistemos, kurių įrengimo darbų mastas augo milžiniškais tempais.

Įeigos sistema – kas tai?

Tokios sistemos visuomet buvo diegiamos automobilių stovėjimo aikštelėse, siekiant vykdyti automobilių kontrolę, sekti srautus ir apsaugoti teritoriją nuo nepageidaujamų automobilių patekimo.

Šiandien tokios sistemos puikiai veikia ir prekybos vietose, siekiant skaitmeniniu būdu kontroliuoti asmenų srautus. Įeigos sistemos įrengiamos bankuose, seimo rūmuose, prezidentūroje, kituose aukštos apsaugos reikalaujančiuose objektuose.

Ji užtikrina darbuotojų bei lankytojų kontrolę, apsaugo nuo pašalinių asmenų patekimo į patalpas. Darbovietėse tokios įeigos sistemos pasitarnauja darbuotojų darbo laiko apskaitos vedimui ir darbuotojų kontrolei.

Kokios dar gali būti įeigos sistemos?

Didėjant saugumo reikalavimams ir siekiant vis geresnių saugumo rezultatų, šiandien diegiama elektroninė alkotesterių sistema darbovietėse. Tai ypač aktualu transporto bendrovėse, gamybos, statybos sektoriuje ir pan.

Elektromechaninius turniketus neretai galime pamatyti ir mokamuose viešuosiuose tualetuose ar kitose įstaigose, kuriose įdiegta kokia nors mokama paslauga.

Gana nauja ir dar tik populiarėjanti įeigos saugumo sistema – tai biometrine sistema paremtos įeigos sistemos. Čia naudojami ne mums jau įprasti kortelių ar automobilio numerių atpažinimo skaitytuvai, o piršto antspaudo ir veido atpažinimo sistemos. Šios sistemos diegiamos itin aukšto saugumo reikalaujančiuose objektuose.

Įeigos sistemų projektavimas, įrengimas ir priežiūra

Kaip matome, įprasta fizinė apsauga pareikalauja gana daug resursų ir papildomų išlaidų. Todėl daugelyje sričių fizinę apsaugą pakeičia elektroninės įeigos apsaugos sistemos sprendimai.

Kaip ir bet kurios kitos apsaugos sistemos įrengimas, įeigos sistema taip pat prasideda nuo poreikių išsiaiškinimo ir objekto apžiūros.

Atlikus šiuos darbus, atliekamas sistemos projektavimas, kurio metu numatomi visi įeigos sistemos taškai. Priklausomai nuo to, sistema diegiama pastato patalpose ar lauko aikštelėje, įrengimo darbų eiga yra skirtinga.

Įdiegus įeigos apsaugos sistemą, ji yra kruopščiai patikrinama, o vėliau periodiškai atliekama jos patikra ir vykdoma priežiūra. Daugiau apie šių sistemų diegimą ir aptarnavimą galite rasti čia.