Ekspertų patarimai renkantiems šiferio stogo dangą

Ar žinojote, kad šiferio stogo danga yra labiausiai paplitusi stogo danga po čerpių? Nenuostabu, kad ši medžiaga turi nemažai privalumų: ji estetiška, patvari ir gerai izoliuoja. Tačiau ar turėtumėte rinktis natūralų, ar sintetinį šiferį? Nuo ko priklauso stogo įrengimo kaina? Ir kaip jį prižiūrėti? Šiame straipsnyje pasidalinsime ekspertų patarimais.

Natūralus ar sintetinis šiferis?

Skiriami du šiferio tipai: natūralus ir sintetinis. Abi medžiagos yra estetiškos, tačiau yra nemažai jų skirtumų.

  • Natūralaus šiferio savybės

Natūralus šiferis gaunamas iš asbestcemenčio. Jis išlaiko savo tvirtumą, ilgaamžiškumą ir turi geras izoliacines savybes. Apskaičiuota, kad jis tarnauja apie šimtą metų, t. y. dvigubai ilgiau nei sintetinis šiferis. Gaminant šį šiferį atliekami keli subtilūs gamybos etapai, todėl jo kaina yra didesnė.

  • Sintetinio šiferio savybės

Sintetinis šiferis gaminamas iš cemento ir mineralinio pluošto. Jis yra lengvesnis ir lengviau montuojamas, todėl yra pigesnė stogo dangos medžiaga. Jį reikia apdoroti, kad nesiveistų samanos ir pagerėtų jo hidroizoliacija, t. y. savybės, kuriomis jau pasižymi natūralus šiferis. Jis ne toks patvarus kaip natūralus šiferis, bet vis tiek tarnauja ilgai –  vidutiniškai 50 metų.

Šiferinio stogo atnaujinimas arba įrengimas: kainos kriterijai

Norėdami sužinoti savo projekto kainą, apsvarstykite:

  • stogo plotą: kuo didesnis stogo plotas, tuo brangesni darbai. Ši taisyklė galioja ir tada, kai planuojate pakeisti tik pažeistus šiferio lakštus;
  • šiferio tipą: natūralus šiferis yra brangesnis už sintetinį;
  • papildomos stogo įrengimo priemonės: PVC latakai yra pigesni už cinko, aliuminio, plieno ar vario latakus;
  • profesionalo samdymo, kuris yra būtinas norint kokybiškai įrengti, kainą.

Techninė priežiūra ir remontas: kaip optimizuoti stogo tarnavimo laiką

  • Kas dešimt metų valykite šiferio stogą

Nesvarbu, ar šiferis natūralus, ar sintetinis, jį reikia reguliariai prižiūrėti, ypač norint išvengti samanų ar kerpių. Planuokite stogą valyti kas dešimt metų šepečiu arba aukšto slėgio valikliu.

  • Remontas ir renovacija: būtini veiksmai, kad stogas būtų sandarus vandeniui

Nors natūralūs ir sintetiniai šiferio lakštai yra patvarūs, kai kurie jų gali įtrūkti ir būti pažeisti. Kad išvengtumėte nuotėkio ir užtikrintumėte, jog jūsų stogas būtų vandeniui nelaidus, būtinai kreipkitės į stogų dengimo rangovus, kad šie pakeistų pažeistus ar trūkstamus šiferio lakštus.