Terasos statyba, nuo ko pradėti?

Vasarą terasa puikiai praplečia gyvenamąją erdvę. Tai pagerins jūsų namą ir sodą. Su terasa suteiksite savo šeimai daug erdvės malonioms valandoms šiltuoju metų laiku. Todėl terasą statyti verta. Iš anksto gerai pagalvokite, ko tikitės iš savo terasos.

Jūsų naujos terasos dydis ir forma

Ir jūsų terasos dydis, ir forma turi didelę įtaką tam, kam jums reikia biudžeto išlaidų. Mažai erdvei reikia daug mažiau medžiagų ir darbo, nei gana dideliam plotui. Grindų planai su tiesiomis linijomis taip pat gali būti įgyvendinami šiek tiek pigiau nei ovalios ar lenktos linijos.

Kaina dar ne viskas. Naujoji terasa taip pat turėtų puikiai atlikti savo paskirtį. Tai reiškia, kad jūs, jūsų šeima ir jūsų svečiai turi turėti pakankamai vietos. Siekdami tobulo dydžio rekomenduojame:

  • Sėdimoji vieta su dviem kėdėmis: šeši kvadratiniai metrai
  • Sėdimoji vieta su keturiomis kėdėmis: devyni kvadratiniai metrai
  • Sėdimoji vieta su šešiomis kėdėmis: keturiolika kvadratinių metrų

Augalams ir baldams taip pat reikia erdvės. Gultui rekomenduojami trys kvadratiniai metrai, o skėčiai – dar vieną kvadratinį metrą. Suplanuokite maždaug penkiasdešimties centimetrų pločio juostą.

Terasų statyba – išlaidos

Žinoma, toks projektas kaip terasos statyba reikalauja išlaidų. Išlaidos medžiagoms ir reikalingų mašinų nuomai visada yra reikšmingos tam tikru lygiu. Taip pat yra išlaidų amatininkų pagalbai. Nebent visą darbą iš tikrųjų gali atlikti pats. Patirtis rodo, kad daugelis statybininkų neteisingai apskaičiuoja terasos statybos išlaidas. Jie tiesiog neįvertina išlaidų. Todėl patariame nuo pat pradžių kruopščiai planuoti išlaidas ir jų nepamiršti. Taip pat, nepamiršti, kad terasų lentos turi atitinkamą kainą, kuri priklauso nuo medžiagos pasirinkimo.

Taip įgyvendinate savo terasos konstrukciją

Pamatas yra sudėtingas ir šiek tiek brangesnis. Jis būtinas, jei terasa turi tvirtą stogą, taigi ir tvirtą pagrindą. Pagrindinė konstrukcija iš profilių dedama ant pamatų ir stogo kaip išvados. Net jei nenorite ar jums nereikia tvirto pagrindo: turite sutankinti podirvį. Tik taip jis bus stabilus, vėliau neatsiras įtrūkimų ar įdubimų.

Drėgmė kenkia paviršiui, todėl lietus turi gerai nutekėti. Tad statydami terasos pagrindą atkreipkite dėmesį į nuolydį. Optimalus laikomas nuo dviejų iki trijų procentų. Kuo šiurkštesnė terasos medžiaga, tuo didesnis turi būti nuolydis. Jei terasa medinė, geriausia vadovautis grindų lentų klojimo kryptimi ir visada vesti toliau nuo namo sienos.