Į susitikimą su pirmąja Lietuvos ponia Prezidentūroje pakviesti Vyrų krizių centrų atstovai

Alytaus apskrities vyrų krizių centro vadovas Virginijus Tamulionis drauge su kolegomis iš kitų Lietuvos regioninių krizių centrų susitiko su pirmąja Lietuvos ponia Diana Nausėdiene. Pirmoji ponia domėjosi vyrų krizių centrų veikla, darbo pobūdžiu, finansavimu, kitais klausimais.

V. Tamulionis šalia veiklos vyrų krizių centre yra priklausomybių specialistas, dirbantis Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliojoje komandoje.

„Labai džiaugiuosi, kad atkreiptas dėmesys į tai ką patiria vyrai. Esu labai dėkingas pirmajai Lietuvos poniai, kad šia tema kalbama vis garsiau, kad problemos iškeliamos į aukštesnį sprendimo lygį“, – po susitikimo su ponia D. Nausėdiene kalbėjo V. Tamulionis.

Vyrų krizių centrų veiklos tikslas yra mažinti smurtą prieš moteris ir vienyti įvairaus amžiaus, tautybių, religijų bei pažiūrų vyrus, pasiryžusius teikti informavimo, konsultavimo, švietimo ir kitokią pagalbą vyrams ir jų šeimos nariams, siekiant padėti jiems aktyviai dalyvauti šeimos, ūkiniame, kultūriniame bei socialiniame visuomenės gyvenime, remti savanoriškas veiklas ir idėjas.

Alytaus apskrities vyrų krizių centro steigėjo teigimu,  Centro veikloje kviečiamos dalyvauti ir moterys, pripažįstančios Centro įstatus, ieškančios problemų šeimose sprendimo būdų.

„Mūsų veiklos tikslas išmokyti vyrą spręsti šeimoje iškylančias problemas ar konfliktus, padėti sukurti tinkamus santykius šeimoje, jeigu to reikia, net pakeisti savo gyvenimą. Mes norime padėti vyrams tapti geresniais tėvais“, – apie Vyrų krizių centro tikslus kalbėjo V. Tamulionis.

Jo teigimu, būtina keisti stereotipinį visuomenės požiūrį, šalinti lyčių diskriminaciją ir siekti lyčių lygybės, neišskiriant nė vienos lyties.

„Laimingi, nesmurtaujantys, gerbiantys vienas kitą sutuoktiniai, partneriai, tėvai yra garantas vaikų, augančių šeimoje gerovei“, – mintimis dalijosi Alytaus apskrities vyrų krizių centro vadovas.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija