Į ką atsižvelgti perkant naujas padangas?

Naujų padangų pirkimas yra iššūkis: norėdami tai padaryti ir vėliau nesigailėti savo pasirinkimo, turime žinoti, į ką atkreipti dėmesį ir kokiais kriterijais vadovautis.

Vasarinės, žieminės ir universalios padangos

Pagrindinis klausimas – žieminių ir vasarinių padangų pasirinkimas. Tai labai paprasta: padangas renkamės pagal sezoną, kuriam ruošiamės, arba pagal ką tik prasidėjusį sezoną. Reikėtų nepamiršti, kad vasarinių padangų keitimas į žiemines (ir atvirkščiai) yra labai svarbus – vasarinės padangos netinka važiuoti sniegu, kaip ir žieminės padangos nėra visiškai tinkamos važiuoti sausu keliu.

Taip pat galime rinktis universalias padangas, kurios yra tinkamos naudoti esant įvairioms oro sąlygoms.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant padangas?

Štai sąrašas dalykų, kuriuos reikia patikrinti perkant padangas:

  • padangų suderinamumas su automobilio dokumentacija;
  • padangos dydis – plotis, skersmuo ir aukščio bei pločio santykis;
  • apkrovos indeksas;
  • greičio indeksas.

PASTABA: ant visų keturių ratų turi būti sumontuotos tos pačios markės ir modelio padangos.

Kiti padangų parametrai

Taip pat verta atkreipti dėmesį į kitus padangų parametrus. Tai triukšmas, pasipriešinimas riedėjimui ir eksploatacinės savybės ant šlapios dangos. Gerai žinomų ir gerbiamų prekės ženklų padangos, t. y. aukščiausios klasės padangos, pasižymi geresnėmis šio tipo savybėmis, o pigesnės ir prastesnės kokybės padangos – ne. Taigi atidžiai patikrinkime padangų specifikacijas, pagal kurias rinksimės, kokias padangas įsigyti. Jei negalite sau leisti įsigyti aukščiausios klasės padangų ir turite rinktis tam tikras savybes, geriau rinktis triukšmingesnes, bet saugesnes, nei, pavyzdžiui, nelabai stabilias, bet užtikrinančias tylesnį važiavimą, padangas.

Kokios klasės padangas rinktis?

Padangų pasiūla yra įvairi ne tik pagal padangų dydį ar gamintoją, bet ir pagal klases. Kurią padangų klasę rinktis perkant padangas?

  • Aukščiausios klasės padangos – moderniausios ir geriausiai išvystytos padangos rinkoje. Tai tinkamas pasirinkimas ne tik prabangiems, bet ir pigesniems automobiliams, kai pirmenybė teikiama vairavimo patogumui ir saugumui.
  • Vidutinės klasės padangos – tai padangos, išlaikančios gerą kainos ir kokybės santykį. Jų parametrai pastebimai geresni nei pigių žieminių padangų, tačiau jos nėra tokios brangios kaip aukščiausios kokybės padangos.
  • Ekonominės klasės padangos – geras pasirinkimas, kai pirmenybė teikiama žemai kainai, bet ne saugumui.

Kur nusipirkti geras padangas?

Jei ieškote kokybiškų padangų už palankią kainą, verta užsukti į internetinę automobilių padangų parduotuvę naujos-padangos.lt. Čia, padedami pardavėjų, tikrai pasirinksite teisingai, atsižvelgiant į individualius poreikius.