Alytuje 22 iš 23 rinkimų apylinkių pritaikyta neįgaliesiems

22 iš 23 Alytaus miesto rinkimų apylinkių yra pritaikytos neįgaliems asmenims, o balsavimo kabinos – visose rinkimų apylinkėse. Kol kas neįgaliesiems nepritaikyta tik Volungės rinkimų apylinkė (Nr. 21), tačiau rinkimų dieną ir joje bus sudarytos sąlygos negalią turintiems asmenims  be vargo patekti į balsavimo patalpas.

Alytaus miesto savivaldybė siekia rinkimų apylinkes pritaikyti negalią turintiems žmonės, tad vėliau bus ieškoma lėšų šiam siekiui visiškai įgyvendinti.

Anksčiau neįgaliojo vežimėlyje sėdintiems asmenims rinkimų dieną patekti į rinkimų apylinkę buvo sudėtinga – laiptai ir aukšti durų slenksčiai buvo sunkiai įveikiama kliūtis. Šiemet rinkimuose dalyvausiantys neįgalieji, judėjimo negalią turintys asmenys ir tėveliai su vaikiškais vežimėliais su tokiomis kliūtimis jau nesusidurs.

Į Santaikos, Jurgiškių ir Likiškėlių rinkimų apylinkes neįgaliesiems patekti padės dvi modulinės rampos, kurias Alytaus miesto savivaldybė įsigijo 2018 m. pabaigoje.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Sonatos Dumbliauskienės teigimu, svarbu, kad savivaldybė, įsiklausiusi į neįgaliųjų poreikius, ne tik pritaiko viešosios paskirties infrastruktūrą, bet skiria dėmesį ir rinkimų apylinkėms pritaikyti. „Gal Alytaus miestas ir ne pirmasis, pritaikęs daugiau kaip  95 procentus apylinkių, bet tikrai vienas iš pirmaujančių socialinės atskirties mažinimo iniciatyvose”, – teigia ji.

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą, kuriuo siekiama, kad neįgalieji galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti rinkimuose, politiniame ir visuomeniniame gyvenime lygiai su kitais asmenimis tiesiogiai ar per laisvai pasirinktus atstovus, įskaitant neįgaliųjų teisę ir galimybę balsuoti ir būti išrinktiems.

Memorandumu aktyviai skatinama sudaryti sąlygas, kuriomis neįgalieji galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti valstybės valdyme, nediskriminuojant ir lygiai su kitais asmenimis, ir skatinti juos dalyvauti valstybes gyvenime, t. y. nevyriausybinėse organizacijose ir asociacijose, kurių veikla susijusi su valstybės viešuoju ir politiniu gyvenimu, ir politinių partijų veikloje ir valdyme.

 

Alytaus savivaldybės informacija