Ypatingas dėmesys vairuotojams, kurie nepaleidžia telefono iš rankų

Praėjusią savaitę, ketvirtadienio popietę, Šiaulių aps. VPK Kelių policijos tarnybos pareigūnai vykdė sustiprintą eismo kontrolę, atkreipdami dėmesį į vairuotojų dėmesį blaškančią veiklą, nesusijusią su vairavimu. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas vairuotojams, kurie mėgsta kalbėti telefonu už vairo, tačiu nesinaudoja laisvų rankų įranga. Per vieną valandą nustatyti 8 tokie pažeidėjai.

Kelių eismo taisyklių (KET) 20 punkte nurodyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Tai reiškia, kad kalbėti mobiliuoju telefonu, naršyti internete, rašyti trumpąsias žinutes ar kitaip naudotis mobiliojo ryšio priemone rankomis galima tik saugiai sustojus leistinoje vietoje ir išjungus variklį. Už šį pažeidimą numatyta bauda nuo 60 iki 90 eurų, taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Vairuotojų priklausomybė nuo mobiliųjų telefonų, taip pat kiti veiksmai, nesusiję su vairavimu: planšetinių kompiuterių naudojimas, žinučių rašymas, valgymas – visa tai blaško vairuotojų dėmesį ir gali tapti eismo įvykio priežastimi. Policijos pareigūnai informuoja, kad nuo šių metų pradžios Šiaulių apskrityje administracinėn atsakomybėn dėl naudojimosi mobiliaisiais telefonais rankomis patraukti 342 vairuotojai.

Policijos pareigūnai primena, kad šių metų pirmąjį pusmetį tokių nusižengimų išaiškinimas bus vienas iš pagrindinių eismo priežiūrą atliekančių pareigūnų prioritetų.

Šiaulių AVPK informacija