Vyriausybė išsklaidė profesinių sąjungų nerimą – pandemija medikų darbo užmokesčio kėlimo nesustabdys

Vakar keturios didžiausios profesinės sąjungos, atstovaujančios sveikatos sistemos darbuotojams –  Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos slaugos specialistų organizacija, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų ir Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjunga,   inicijavo Kreipimąsi į Vyriausybę ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Astą Kubilienę. Kreipimesi profesinės sąjungos, pasirašiusios 2017 m. gruodžio 13 d. susitarimą su Vyriausybe dėl medikų darbo užmokesčio kėlimo, pasiūlė sprendimą, kaip Parlamentas ir Vyriausybė gali įvertinti atsakingą ir rizikingą medikų funkciją valdant pandemiją nepriešinant atskirų sveikatos priežiūros specialistų grupių, užtikrinant medikų bendruomenei duotus pažadus didinti atlyginimus, t. y. antroje metų pusėje planuotą darbo užmokesčio pakėlimą pradėti jau nuo balandžio 1 d.

Džiaugiamės ir dėkojame Pirmininkei Astai Kubilienei, ministrui Aurelijui Verygai ir Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, kad įvertinę Lietuvos gydytojų sąjungos pateiktus skaičiavimus, sprendimus priėmė nedelsiant. Būtent tokio darbo įvertinimo laukia  sudėtingiausias ir rizikingiausias užduotis, valdant COVID-19 ligos, koronaviruso infekcijos, plitimą šalyje įgyvendinanti medikų bendruomenė.

Paskelbta, jog darbo užmokesčio kėlimui nuo balandžio mėn. numatoma skirti 130 mln. eurų PSDF rezervo lėšų. Profesinių sąjungų ir Vyriausybės susitarimas numato, kad 2020 m. gydytojų vidutinis darbo užmokestis pasieks 3250 eurų, o slaugytojų – 1625 eurus.

Medikų bendruomenė taip pat labai tikisi, kad kitą savaitę Seimas pritars Pirmininkės Astos Kubilienės pateiktam Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektui, numatančiam, kad teikiantiems „sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdantiems epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai (biudžetinių įstaigų darbuotojams) arba mėnesinė alga (viešųjų įstaigų darbuotojams) didinami nuo 60 iki 100 procentų, atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo vykdomų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą.