Viskas, ką svarbu žinoti, jei planuojate prieškambario baldus

Kaip teatras prasideda nuo rūbų kabyklos, taip ir bet kuris butas ar namas prasideda nuo prieškambario. Paprastai ši patalpa nepasižymi dideliu dydžiu, tačiau joje turi tilpti daugybė įvairių daiktų. Kaip išsirinkti prieškambario baldus, kokiomis spalvomis jį dekoruoti ir kaip suderinti maksimalų funkcionalumą su ribota erdve?

Prieškambario baldų pasirinkimas

Prieš pirkdami prieškambario baldus būtinai vizualiai įvertinkite patalpos dydį ir apsispręskite dėl jos paskirties.

Jei jį naudosite tik striukėms ir batams laikyti, kurie naudojami čia ir dabar, tuomet jums reikia vieno baldų komplekto, jei prieškambaryje planuojate laikyti žiemos/rudens/ pavasario daiktus – kito.

Pagrindinį prieškambario baldų komplektą paprastai sudaro:

 • drabužių kabykla;
 • lentyna skrybėlėms ar kepurėms;
 • veidrodis;
 • batų lentyna;
 • nedidelė komoda, kurioje galima laikyti smulkius daiktus.

Jei vietos pakanka, galite papildomai įsigyti spintą ir pufą.

Šiandien kokybiškus prieškambario baldus galima įsigyti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir internetu, pavyzdžiui, palpalbaldai.lt. Pirmuoju atveju galite viską apsvarstyti realiu laiku, o antruoju – nusipirkti įdomų ar neįprastą variantą ir gerokai sutaupyti.

Tinkami matmenys – raktas į sėkmę

Perkant prieškambario baldus labai lengva neteisingai apskaičiuoti jų dydį: per dideli elementai atrodys gremėzdiški, užims visą laisvą erdvę ir nepaliks „oro”, todėl ir taip maža patalpa taps dar mažesne.

O siauri ir maži prieškambario moduliai negalės sutalpinti visko, ko reikia. Jei įmanoma, į parduotuvę pasiimkite didžiausio dydžio batus, kokius tik turite šeimoje. Kai kurios iš pažiūros erdvios spintelės ir lentynos nesutalpins 44-45 dydžio sportbačių.

Nepagailėkite pinigų ir vietos veidrodžiui: idealiu atveju jis turėtų atspindėti jus nuo galvos iki kojų. Be to, didelis atspindintis paviršius patalpą vizualiai padarys didesne ir šviesesne.

Apšvietimas

Būtų geriausia, jei pavyktų įsigyti prieškambario baldus su įmontuotu apšvietimu. Taip sutaupysite daug laiko ir nervų, kai bandysite pasitaisyti makiažą ar rasti reikiamą pirštinių porą spintos lentynoje.

Baldų medžiagos

Prieškambaris nėra virtuvė ar vonios kambarys. Tiesioginės sąveikos su garais ir drėgme nebuvimas reiškia, kad pirkdami baldus prieškambariui neturite per daug apsiriboti konkrečiomis medžiagomis. Rinkitės tai, kas tinka jūsų stiliui ir spalvai:

  • MDF;
  • LDF;
  • medžio masyvas;
  • stiklas;
  • metalas.

Būtinai patikrinkite furnitūros ir surinkimo kokybę. Pavyzdžiui, pakabų kabliukai turi atlaikyti 7-10 kilogramų svorį, o atlenkiami batų skyriai (jei tokie yra) – lengvai atsidaryti ir neužstrigti.