Vidaus reikalų ministrė: ,,Šventinėmis dienomis žmonių mobilumas buvo ženkliai sumažėjęs”

Šiandien Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje buvo aptarta epidemiologinė situacija Lietuvoje ir priemonių, skirtų suvaldyti COVID-19 pandemiją poveikis.

„Vertinti priemonių poveikį dar yra anksti, tikslesnės prognozės bus sausio pradžioje, kai bus aiškesnė koreliacija tarp susirgimų ir taikomų priemonių. Žmonių mobilumas yra ženkliai sumažėjęs, žmonės lieka namuose ir mažiau juda. Dėl tolimesnių veiksmų galima bus spręsti po švenčių, kai tiksliau matysime draudimo priemonių poveikį”, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Judėjimas šalies keliuose yra sumažėjęs 80 procentų.

Anot Policijos departamento, bendrai per visą laikotarpį nuo gruodžio 16 d. į kitos savivaldybės teritoriją pareigūnai neįleido daugiau kaip 31 tūkstančio transporto priemonių, šventinių dienų metu šis skaičius perkopė 16 tūkstančių transporto priemonių.  „Visas draudimų paketas veikia pakankamai efektyviai, mes stengiamės žmonėms paaiškinti situaciją ir protokolus rašyti tik kraštutiniu atveju”, – kalbėjo Policijos departamento generalinis komisaras Renatas Požėla. Šiuo metu yra išrašyta beveik 1000 protokolų, didžioji dalis dėl būriavimosi viešose vietose arba dėl buvimo privačiose erdvėse, kai jose būna daugiau nei vienos šeimos nariai.

VESK posėdyje buvo nuspręsta kreiptis į savivaldybes, kad jos bendradarbiaudamos su policijos pareigūnais sumažintų trauką šventinėmis dienomis prie centrinių miestų aikščių ir užkirstų kelią  žmonių būriavimuisi. Policijos pareigūnai taip pat žada skirti daugiau dėmesio viešųjų erdvių patikrinimams.

Pažymėtina, kad VESK posėdyje buvo aptarta ir kova su dezinformacija dėl COVID-19 vakcinų. Teisingumo ministerija ir Vidaus reikalų ministerija pateiks pasiūlymus, kokias priemones galima būtų naudoti kovai su dezinformacija, kartu įvertinant ir  teisės aktų pakeitimų poreikį. ,,Šiandien mes aptarėme kaip galima būtų kovoti su dezinformacija dėl vakcinų nuo koronaviruso, kuri daro didelę žalą visuomenei, tai labai svarbus aspektas ir tam turi būti paruošti visi įrankiai”, kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

 

LR VRM informacija