Uždarytoje turgavietėje plungiškis įsirengė kontrabandos sandėlį

Dėl karantino uždarytoje turgavietėje Klaipėdoje pasieniečiai aptiko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Jų sandėliavimu čia rūpinosi Plungės gyventojas, kuriam dabar gresia laisvės atėmimas iki 8 metų. Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai vienoje Klaipėdos turgavietėje užklupo 45-erių plungiškį. Jis iš automobilio „Saab 9-3“ į prekybines patalpas nešė 2 maišus su kontrabandinėmis cigaretėmis. Dar penkis  maišus su nelegaliu kroviniu pasieniečiai rado prie automobilio ir jo salone. Cigarečių taip pat aptikta ir prekybinėse patalpose.

Turgavietė dėl šalyje paskelbto karantino šiuo metu neveikia.

Iš viso VSAT kriminalistai aptiko 7897 įvairių rūšių cigarečių pakelius su baltarusiškomis banderolėmis ir 190 pakelių be akcizo mokesčio ženklų.

Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Plungiškis po apklausos paleistas skyrus jam kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti. „Saab 9-3“ ir cigaretės saugomi VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje.

VSAT informacija