UNICEF vaikų bėgimas Druskininkuose

Šiandien vyko pirmasis UNICEF vaikų bėgimas Druskininkuose. Lietuvoje nebe pirmą kartą organizuojamas bėgimas šiais metais vyksta ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose – taip pat ir Druskininkuose. Gausų būrį vaikų ir jų tėvų Druskininkuose subūręs UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Linksmas 1 kilometro UNICEF vaikų bėgimas – didžiausias ir prasmingiausias bėgimas Lietuvoje.

„Dėkoju visiems dalyvaujantiems šiame prasmingame renginyje, kuris vienija ne tik mėgstančius sportuoti, bet ir kitų problemoms neabejingus žmones. Ačiū, kad susirinkote. Ačiū, kad dalyvaujate“, – prieš dalyvių startą kalbėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Renginio metu susirinkusieji ne tik dalyvavo bėgime ir dalinosi geromis emocijomis, bet ir dalyvavo vaizdo klipo filmavime bei bendravo su aktorėmis Virginija Kochanskytė, Valda Bičkutė ir Kristina Savickytė-Damanskienė.

Savo vaikus į UNICEF vaikų bėgimą registravę tėvai turėjo sumokėti 5 eurų „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį. Už šią sumą bus perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkias dienas maitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike.

Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose UNICEF bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 10,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 7,7 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 56 632 eurai, kurie išgelbėjo 7 079 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepalo vaikų.

Druskininkų savivaldybės informacija