Tvarkome duobes

Kiekvieną ankstyvą pavasarį dėl drėgmės, teigiamos ir neigiamos temperatūrų kaitos miesto gatvėse atsiveria duobės. Šiaulių mieste gatvių su asfalto danga priežiūrą vykdo UAB „Šiaulių plentas“. Įmonė yra įpareigota nuolat stebėti gatvių su asfalto danga būklę, o aptikus avarinę duobę, galinčią sukelti avarinę situaciją, nedelsiant organizuoti jos aptvėrimą (jeigu yra būtina) bei pašalinti ją per 24 valandas nepriklausomai nuo metų laiko ar oro temperatūros. Avarinė duobė yra laikoma 5 cm ir gilesnė duobė, esanti važiuojamojoje kelio dalyje.

Gyventojai pastebėję atsiradusias avarines duobes, plyšius ir kitus kelio dangos pažeidimus gali apie tai pranešti Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistui telefonu (8 41) 596 306 arba el. paštu aplinka@siauliai.lt.

Taip pat primename, kad lyjant lietui ar po jo vairuotojai turėtų įvertinti tai, kad duobes užpildo vanduo ir kartais sunku įvertinti, kokio dydžio bei gylio gali būti ištrupėjusi kelio dalis, tad vairuotojai turėtų ypatingai susikoncentruoti į vairavimą bei kelio dangos stebėjimą.

Kita opi problema atėjus pavasariui – gatvės su žvyro danga. Dėl temperatūrų kaitos, pravažiuojančių automobilių, tokių gatvių paviršius deformuojasi, atsiranda įvairaus dydžio išdaužų. Gatvių su žvyro danga priežiūrą Šiaulių mieste vykdo UAB „Limega“. Leidžiant oro sąlygoms, išėjus įšalui bus nugreideriuotos savivaldybei priklausančios žvyruotos gatvės, esančios Šiaulių mieste. Atsižvelgiant į tai, kad intensyvesnėse gatvėse susidarė gana didelės dangos išdaužos, o eismas tapo sudėtingas, norint nors šiek tiek padėti gyventojams, išdaužos yra užpilamos mineralinėmis medžiagomis. Tikimės, kad artimiausiu metu orai atšils, įšalas išeis, bus galimybė nugreideriuoti ir išlyginti išdaužas žvyro dangoje.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija