Turizmo sodybos – ir poilsiui, ir šeimos šventėms

Klaipėdos rajone šiuo metu veikia 49 kaimo turizmo sodybos. Mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė kartu su Turizmo informacijos centro direktore Daiva Buivydiene lankėsi kai kuriose rajono kaimo turizmo sodybose, kur domėjosi jų veikla, turistams siūlomomis paslaugomis.

„Kaimo turizmo sodybos Klaipėdos rajone išties vertos dėmesio: išpuoselėta aplinka, patogumai, įvairios siūlomos paslaugos, unikalios pramogos bei edukacijas – visa tai traukia šalies ir užsienio turistus apsilankyti mūsų rajone. Didžioji dalis sodybų paslaugas teikia visą savaitę, tačiau yra ir sodybų, kurios dirba tik savaitgaliais, įvairių žmonių asmeninių švenčių metu. Vis dėlto kaimo turizmo sodybų gausa leidžia kiekvienam pasirinkti, kur jis nori ilsėtis, aktyviai leisti laisvalaikį, užsiimti edukacine veikla, švęsti šeimos šventes. Skirtingos sodybos, užsiima skirtingomis veiklomis ir galime pasidžiaugti, kad daugėja unikalių programų, pasiūlymų, darančių mūsų rajono sodybas išskirtinėmis“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Kaimo turizmo sodybos Klaipėdos rajone teikia labai įvairias paslaugas. Vis daugiau sodybų siūlo ne tik pasikaitinti pirtyje, bet ir plaukti baidarėmis, užsiimti sportine veikla, pavyzdžiui, žaisti krepšinį, futbolą, tenisą, žvejoti, jodinėti žirgais, važinėti dviračiais, riedžiais, plaukioti vandenlentėmis. Sodybos siūlo ir unikalias edukacines programas: vaistažolių rinkimą, gintarų gaudymą, duonos ir Mažosios Lietuvos pyragų degustacijas. Kai kuriose sodybose organizuojamos vasaros stovyklos, vykdomos gintaro ir garso terapijos.

„Pastebime, kad vis daugiau kaimo turizmo sodybų užsiima asmeninių švenčių rengimu. Tai suprantama, nes dauguma žmonių savo šeimos šventes nori švęsti išpuoselėtoje aplinkoje, gamtoje. Šiuo metu tik asmeninių švenčių rengimu užsiima 10 kaimo turizmo sodybų, tik poilsį siūlo – 20, o 19 sodybų kviečia ir ilsėtis, ir rengti šeimos šventes. Vasaros sezono metu, pradėjus atostogauti šeimoms, kaimo turizmo sodybose žmonės lankosi ne tik savaitgaliais, bet ir visą savaitę. Įdomu tai, kad Klaipėdos rajone, žmonės mielai renkasi ne tik poilsį su nakvyne ir maitinimu pačiose sodybose, bet tiesiog nuomojasi poilsio aikšteles sodybų teritorijose, kuriose jie gali naudotis pavėsine, šašlykine, suoliukais, stalais, o jei nori pasilikti nakvoti – gali pasistatyti ir palapines. Tokį poilsį mėgsta žmonės, išsiilgę gamtos, norintys pastovyklauti, o ne praleisti naktį viešbutyje“, – tikino mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Turizmo informacijos centras informavo, kad anksčiausiai turizmo sezonas pradedamas Drevernoje. Čia jau nuo balandžio mėnesio renkamos grupės, dalyvaujančios „Žuvies kelyje“. Tai itin populiari programa, kurią mėgsta lietuvių ir užsienio turistai bei vietiniai rajono gyventojai, norintys ne tik papramogauti, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį. „Galime pasidžiaugti, kad programa „Žuvies kelias“ – itin populiari. Svarbiausia, kad pradėjome pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistus. Turizmo informacijos centras pradėjo bendradarbiauti su agentūromis, siūlančiomis ekskursijas kruizinių laivų keliautojams“, – pasakojo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė