Trakų triatlone – vis daugiau save išbandančių trakiečių

Praėjusį sekmadienį Trakuose vyko jau VI tarptautinis Trakų triatlonas ir atviras Lietuvos triatlono čempionatas.

Olimpinėje distancijoje (1,5 km plaukimas, 40 km dviračiu ir 10 km bėgimas) startavo 130 dalyvių, iš kurių 5 moterys. Nugalėtoju tapo Tautvydas Kopūstas (laikas 02:00:09), antras liko Ricardo Alcalde Perez (02:01:05), trečias – Jaunius Strazdas (02:02:01). Bendroje įskaitoje ketvirtas, o tarp lietuvių trečias liko trakietis Marijus Butrimavičius (02:04:06). Marijus su komanda taip pat dalyvavo ir sprinto (750 m plaukimas, 20 km dviračiu ir 5 km bėgimas) estafetėje (vienas komandos dalyvis plaukia, jam finišavus antras važiuoja dviračiu, o šiam finišavus, trečias bėga), kurioje tapo nugalėtoju. Marijus važiavo dviračiu.

Dar vienas trakietis Tomas Naktinis, subūręs Trakų kūno kultūros ir sporto centrui atstovavusią komandą, dalyvavo olimpinės distancijos estafetėje, bei iškovojo antrąją vietą (01:57:56). Be Tomo, mynusio dviratį, komandoje dar buvo plaukikas Tomas Gruslys ir bėgikas Lukas Budavičius. Šioje rungtyje nugalėjo Erikas Kapočius, Justas Klimavičius ir Remigijus Šnioka (01:57:29), o treti liko Aleksandras Zamorskis, Eimantas Gudiškis, Lukas Tarasevičius (01:59:01). Viso varžėsi 26 komandos.

Jau minėtoje sprinto estafetėje nugalėjo Vytautas Jazepčikas, M. Butrimavičius, T. Gruslys (00:59:45), antri liko Justinas Daugėla, Justinas Jurkonis ir Rolandas Bačkys (01:02:22), treti – Simonas Jočys, Martynas Jočys ir Tautvydas Kižys (01:02:39). Viso startavo 20 komandų.

Gausiausias trakiečių būrys savo jėgas išbandė individualioje sprinto distancijoje, kurioje aukštą 17 vietą užėmė Edgaras Galdikas (01:17:56), o vilniečio trenerio Sergejaus Michailovo suburtą „IS iššūkio“ komandai, palaikančiai išsėtine skleroze sergančius žmones, atstovavo dar 4 mūsų rajono atstovai. 30 vietą užėmė Tomas Burbulis (01:20:52), Algirdas Tomas Venclovaitis užėmė 39 (01:25:08), Henrikas Rudelis 56 (01:32:01) ir Šarūnas Ūsas – 60 vietas (01:34:20). Viso šioje rungtyje startavo 98 dalyviai.

Trakuose turime tikrai geras sąlygas triatlonui, todėl tikimės, kad ateityje juose vykstančiose varžybose būrys pažįstamų ar matytų veidų tarp dalyvių tik didės.