Tradicija tapusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos jau šį savaitgalį Šiaulių arenoje!

2018 m. spalio 13–14 d. Šiaulių arenoje įvyks Šiaulių miesto mero taurės ir tarptautinės žirgų konkūrų ir dailiojo jojimo varžybos – Pasaulio taurės etapai, kurių metu Lietuvos ir užsienio raiteliai varžysis dėlįvairių grupių nugalėtojo titulų. Žirginis sportas Lietuvoje tampa vis populiaresnis ir pritraukia vis daugiau žiūrovų. Šios varžybos Šiauliuose yra rengiamos 6 metus iš eilės ir yra tapusios gražia tradicija.

Spaudos konferencijoje organizatorė – Lietuvos žirginio sporto federacija informavo, kad į konkūrų ir dailiojo jojimo varžybas Šiauliuose jau užregistruoti 188 žirgai, 95 iš jų dalyvaus Pasaulio taurės etape. Apie 50 žirgų iš Lietuvos, kiti – iš užsienio šalių.

„Kasmet įgyjame vis didesnį žinomumą, varžybose susitikę sportininkai jau klausia vienas kito, ar vyks į Šiaulius. Mūsų mieste vykstantis Pasaulio taurės etapas yra mėgstamas sportininkų, nes esame ir strategiškai patogioje vietoje, lengvai pasiekiami tiek iš Artimųjų Rytų, tiek iš Europos šalių. Žinomi sportininkai atsiveža ir ypač brangių žirgų, pernai varžybose dalyvavo žirgas, kuris vėliau buvo parduotas už 1,5 mln. eurų“, – apie artėjantį renginį kalbėjo Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Šiemet, siekiant padidinti susidomėjimą Lietuvos žirgų genofondu, pirmą kartą bus rengiama atskira įskaita žemaitukų veislės žirgams. Žemaitukais Šiaulių arenoje jos vaikai.

„Noriu padėkoti Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentui Gediminui Gutkauskui už tai, kad Pasaulio taurės etapui renkasi Šiaulius. Šis tradicinis renginys pritraukia į mūsų miestą žirginio sporto meistrus, o aš kviečiu šiauliečius šį savaitgalį pasidžiaugti puikiu reginiu. Šeštadienį 19 val. raiteliai varžysis dėl Šiaulių mero taurės, o sekmadienį 17 val. – Pasaulio taurės etapas“, – kvietė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Pasak Šiaulių mero, jau ne pirmi metai, kai su Lietuvos žirginio sporto federacija pavyksta susitarti dėl nuolaidų šeimoms. Bilietai šeimoms ir šį savaitgalį bus pigesni, pirmam šeimos nariui bilietas kainuos 6 eurus, visiems kitiems – po 2,5 euro, vaikams iki 6 metų įėjimas nemokamas. Moksleiviai (pateikę pažymėjimą) į renginį taip pat bus įleidžiami nemokamai, jie galės renginį stebėti pasirinkę bet kurią tuo metu laisvą vietą arenoje.

Tarptautinės žirgų konkūrų varžybos yra pripažintos reprezentaciniu Šiaulių miesto renginiu, jam yra skirtas dalinis finansavimas. Bendra renginio sąmata siekia 150 tūkst. eurų.

 

Šiaulių savivaldybė