TOP 5 dalykai kaip išsirinkti jums tinkamą paltą

Paltas yra vienas iš atributų, kuris yra svarbus tiek rudens antroje pusėje, tiek pavasario pirmoje pusėje, todėl kiekvienas iš žmonių privalo turėti bent vieną savo spintoje. Dėl savo paskirties paltų yra įvairiausių, tačiau dėl to tampa tik sunkiau išsirinkti kokybišką. Labai svarbu, kad paltas būtų ne tik gražus, bet ir atitiktų visas savo savybes: šaltuoju metu – šildytų, o šiltuoju – neleistų prakaituoti.

NR. 1 ir 2: palto audinys ir ilgis

Vienas iš svarbiausių aspektų renkantis paltą yra jo audinys. Dabartinių dauguma paltų galima pamatyti vos ne visuose drabužių parduotuvėse, tačiau pažvelgus į etiketę – pasidaro baisu. Kaina yra didžiulė, o audinys yra poliesteris. Tiesa, tai yra ilgaamžė medžiaga, kuri greitai neišblunka ir nepraranda savo pradinės išvaizdos, tačiau ji visiškai nešildo ir verčia prakaituoti. Ypač yra svarbu tada, jeigu paltus mėgstate ir žiemos sezonu. Tada geriausia rinktis tokį paltą, kuris būtų pagamintas iš avies, alpakos, merinos vilnų, moheros ar kašmyro. Jų kainos yra labai skirtingos, o ekonomiškiausia yra rinktis avies vilną. Ji nėra itin plona ir švelni, bet puikiai tik lietuviškai žiemai.

Jeigu norisi daugiau laisvės, galima rinktis maišytus audinius. Tarkime, vilnos ir elastano (arba poliesterio), tuomet toks audinys bus tampresnis bei neverš, kai po apačią užsidėsite storesnį megztinį. Tik svarbu atkreipti dėmesį į tai, jeigu renkatės maišytus audinius, vis tiek didžiąją dalį turi užimti avies vilna!

Palto ilgį geriausia būtų rinktis pagal savo gyvenimo būdą: jeigu į darbą dažnai keliaujate automobiliu, tuomet geriausia rinktis trumpesnį, ties keliais arba aukščiau besibaigiantį paltą. Reikia įvertinti tai, kad paltas nuolat bus trinamas į sėdynę, o jeigu audinys bus natūralus, tai jis turės savybę šiek tiek glamžytis. Na, bet jeigu mėgstate daug vaikščioti ir nešioti sukneles (sijonus), tuomet geriausią būtų rinktis ilgesnį palto variantą. Šį sezoną yra populiarūs ilgi paltai, kurie prailgina siluetą ir tuo pat metu ir šildo. Aukso viduriuku laikomi tokie moteriški paltai, kurie siekia kelius.

NR. 3 ir 4: palto dydis ir spalva

Net jeigu ir puikiai žinote savo palto dydį, vis dėlto būtų geriau pasimatuoti skirtingus. Juk dydis gali tikti, tačiau kirpimas, rankovių ilgis arba paties pačio palto ilgis gali ir nepatikti. Taip pat paltą rekomenduojama matuotis su storu megztiniu ir pažiūrėti, ar nevaržys jūsų judesių, jeigu norėsite po paltu apsirengti šiltesnius ir storesnius drabužius. Ypač, jeigu renkatės paltą, kuri nešiosite kiekvieną dieną, tuomet tai gali būti bent vienu dydžiu didesnis arba, kaip yra populiaru šiai dienai – oversize paltai, kuriuos puikiai galima priderinti net ir prie džemperių!

Šiuolaikinis pasaulis tiesiog „rėkia“, kad šalin tamsius drabužius, o geriau prisipildyti ryškumo. Įsigijus geltonos arba žydros spalvos paltą išties atkreipsite visų aplinkinių dėmesį bei papildysite spalvomis aplinką. Tiesa, kiekvieną dieną ryškų paltą yra sunku dėvėti, todėl kasdieniškam įvaizdžiui galima pasirinkti ir juodos, pilkos, rusvos arba mėlynos spalvos paltus. Jie visada atrodys gerai bei tiks prie dauguma drabužių. Šiuo atveju spalvas galima panaudoti papildomos detalėms, o t.y. kepurės, pirštinės ir šalikas.

NR. 5: palto ilgaamžiškumas

Šis kriterijus yra svarbus tada, kai norite paltą dėvėti daugiau nei vienerius metus. Šiuo atveju reikėtų nepagailėti finansų ir įsigyti išties kokybišką paltą. Geriausia rinktis natūralios medžiagos, jums patinkančio ilgio ir neutralios spalvos. Žinoma, jeigu jums norisi spalvų ir žinote, kad šį paltą galėsite priderinti prie kasdieniško įvaizdžio, tuomet tik pirmyn! Svarbiausia tik tai, kad paltas būtų pagamintas iš kokybiškos medžiagos, nes tik tada jis ilgą laiką išlaikys savo pirminę išvaizdą bei turės visas tinkamas termines savybes.