Tinkamai prižiūrėkime statinius

Druskininkų savivaldybės administracija atkreipia statinių savininkų, naudotojų, daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkų, administratorių dėmesį į statinių priežiūrą šaltuoju metų laiku.

Žiemos sezono metu ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o dėl temperatūrinių pokyčių formuojasi ledas ar vanduo ir padidėja laikančių konstrukcijų apkrovos. Tirpstančio sniego vanduo, kuris, užsikišus  ar užšalus lietvamzdžiams, bėga per karnizus, stoglovius, patenka ant sienų. Šąlant į sienų konstrukcijų plyšius patekęs vanduo jas ardo. Tai turi įtakos konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui, todėl didėja statinių galimų griūčių rizika.

Dėl dažnos oro sąlygų kaitos atsiranda didelė rizika, kai nuo statinių kabantys varvekliai, susikaupęs sniegas dėl temperatūros pokyčių gali nukristi ant žmonių ir juos  sužaloti. Didelė traumų tikimybė dėl kelių, takelių prie pastatų ir darboviečių slidumo, todėl reikia  imtis priemonių slidumui pašalinti.

Siekiant išvengti galimų avarijų ar nelaimingų atsitikimų, būtina stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei imtis skubių priemonių susikaupusio sniego pašalinimui nuo statinių išorinių atitvarų. Norint išvengti nelaimingų atsitikimų, nuo statinių būtina savalaikiai pašalinti kabančius varveklius.

Tinkamai prižiūrėdami pastatus išvengsime  nelaimingų atsitikimų ir pastatų griūčių.

 

Druskininkų savivaldybės informacija