Tai, ko galbūt nežinote apie saugius lytinius santykius

Seksas yra be galo svarbi daugelio žmonių gyvenimo dalis. Nors apie tai viešumoje dažnai nekalbame, bet kokybiški lytiniai santykiai svarbūs porai bei kone kiekvienam iš mūsų. Deja, nepaisant šios svarbos, švietimo bei informacijos apie saugų seksą bei lytinio švietimo mūsų šalyje yra itin mažai. Tiek jaunimas, tiek vyresni žmonės turi spragų savo žiniose bei kai kurių dalykų apie saugius lytinius santykius paprasčiausiai nežino. Šiame straipsnyje pasistengsime tuos dalykus apžvelgti bei padėti visiems kokybiškiau ir saugiau mėgautis lytiniais santykiais!

Lytiniu būdu plintančiomis ligomis serga <1000 žmonių

Visa statistika teigia, kad per metus mūsų šalyje nustatoma tarp 4 ir 7 šimtų naujų venerinių ir LPL atvejų. Dažniau šiomis ligomis užsikrečia vyrai, tačiau pati statistika nėra tiksli, nes nemažai žmonių gydosi labai slaptai arba visai vengia prisipažinti, jog susirgo tokia liga. Kai kurie susiduria su lengva ligos forma, todėl visiškai nemato arba nejaučia ir taip kelia pavojų kitiems žmonėms, su kuriais užsiima lytiniais santykiais.

Prieš įsiveldami į vienos nakties nuotykius turite kuo labiau saugotis, nes viena klaida gali nemenkai apkartinti ilgą laikotarpį. 

Praktikuoti saugų seksą yra nebrangu

Dažnai, bet ne per dažnai nuo domėjimosi saugiu ir kokybišku seksu atbaido mąstymas, jog tai yra brangu. Aišku, įvairios priemonės gali būti ir ne iš pigiausių, tačiau internete tikrai nėra sunku rasti prezervatyvų pigiau nei parduotuvėje. Kad ir varle.lt puslapyje galite rasti prezervatyvų tikrai adekvačiomis kainomis – https://www.varle.lt/prezervatyvai/.

Rekomenduojame su prezervatyvais naudoti ir lubrikantą.

Geras lubrikantas labai padeda, bet blogas lubrikantas gali net pakenkti

Kalbant apie lubrikantus, svarbu paminėti, kad jie ne tik padeda pagerinti sekso kokybę, bet ir saugo nuo nemalonių incidentų, tokių kaip prezervatyvo plyšimas. Tam tikro pagrindo lubrikantai tinka su prezervatyvais, tačiau silikoninio pagrindo lubrikantai negali būti naudojami su analogiškais prezervatyvais, nes pastarieji plyš. Jeigu norite praktikuoti saugų ir kokybišką seksą, pasirūpinkite, kad turėtumėte visas reikalingas bei naudingas priemones.

Netinkamas lubrikantas taip pat gali smarkiai pakenkti jautriai erogeninių zonų odai.

Nėštumo rizika yra visada

Prezervatyvai arba kontraceptinės tabletės bei kitos apsisaugojimo priemonės yra veiksmingos tik 95-99 procentus kartų. Deja, nutinka ir taip, kad net naudojant šias priemones moteris pastoja. Tam reikia būti pasiruošus, dėl to seksas neturėtų būti tik vienkartine pramoga, nes po to gali tekti įsipareigoti žmogui visam gyvenimui… 

Užsienyje rizika yra gerokai didesnė

Jeigu jūs gyvenate užsienyje, dažnai keliaujate į svečias šalis (ar tai darėte prieš koronavirusą arba planuojate tai daryti po to) ir ten aktyviai leidžiatės į seksualinius nuotykius, turėkite omenyje, kad beveik visose Vakarų Europos bei išsivysčiusiose pasaulio šalyse sergamumas venerinėmis ligomis yra kelis kartus didesnis nei Lietuvoje. Taip yra dėl to, jog ten žymiai daugiau žmonių vertina vienos nakties nuotykius bei seksualines patirtis bei dėl klestinčio sekso turizmo.