Su Marijampolės savivaldybės vadovais ir žemdirbiais susitiko žemės ūkio ministras

Sausio 25 d., su Marijampolės savivaldybės mere Irena Lunskiene, administracijos direktoriumi Karoliu Podolskiu ir kitais administracijos atstovais, Marijampolės valstybės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu Kastyčiu Stankumi bei kitais specialistais Marijampolėje susitiko žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Susitikimo metu aptartos žemės ūkio vystymo regionuose aktualijos, planai ir problemos. Ministras pristatė savo, kaip ministro, nuveiktus per 8 mėnesius darbus ir ateities viziją.

Merė I. Lunskienė apibūdino Marijampolės krašto žemdirbius kaip ramius ir darbščius, dirbančius derlingą žemę, bet atkaklius ir karingus, kai iškyla sunkumų. Pokalbio metu paliestos regioninės politikos, įstaigų stambinimo temos. Savivaldybės atstovai išsakė nerimą dėl regionų savarankiškumo mažinimo, jungimo į stambesnius vienetus, žmonėms paslaugas teikiančių įmonių iškėlimą į sostinę ar Kauną. Kalbėta apie europinės paramos ateitį. Ministras teigė, kad netiesa, jog ateinančiu periodu nebus pinigų – tik smarkiai padidės koofinansavimo dalis. Ji gali siekti ir 57 proc., o tai būtų didelė našta ir savivaldybių, ir visos valstybės biudžetui. Anot ministro, siekiama per 15 artimiausių metų sutvarkyti melioracijos sistemą šalyje. Kiekvienai savivaldybei bus skiriama lėšų vietiniams keliams, o apskričių teritorijoms – perdirbimo pramonės įmonei steigti ar plėtoti jau esančią.

Vėliau ministras ir jo komandos nariai savivaldybės aktų salėje bendravo su Marijampolės savivaldybės žemdirbiais. Kaip kertinius žemės ūkio sektoriaus akmenis jis įvardijo smulkius ir vidutinius ūkius, kaimo verslą ir stiprias bendruomenes. Anot ministerijos vadovo, dėmesys nukreiptas į naujas eksporto rinkas, ypatingai nišinių vietos produktų, vietos vartojimo skatinimą. Savivaldybės žemdirbiai turėjo ministrui ir ministerijos atstovams klausimų. Į juos atsakyti padėjo Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Erikas Bėrontas, Nacionalinės mokėjimo agentūros Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Sigitas Puodžiukas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika, Žemės ūkio ministerijos patarėjos Aušra Kalantaitė ir Goda Vainienė, Žemės ūkio ministerijos Maisto pramonės ir kokybės skyriaus vyr. specialistė Rūta Savickienė, 1-ojo ES paramos skyriaus vyr. specialistas Tadas Švilpauskas. Susitikime su Marijampolės krašto žemdirbiais dalyvavo ir Seimo nariai Kęstutis Mažeika bei Dainius Gaižauskas su padėjėjais.

 

Marijampolės savivaldybės informacija