Stogo dangos: kodėl jų kainos yra tokios skirtingos?

Nusprendus statyti namus, tenka apgalvoti ypač daug įvairių dalykų, tačiau neabejotinai vienas svarbiausių yra tai, koks biudžetas bus skiriamas šiam tikslui. Pirmiausia reikėtų įvardinti svarbiausius pirkinius, kuriuos norite įsigyti ir tuomet – numatyti, kokią pinigų sumą jiems galėtumėte skirti, kadangi bet kurioje jums reikalingų prekių kategorijoje kainos ypač smarkiai svyruoja. Ne išimtis yra ir stogo danga – vos tik pradėsite domėtis  esamu pasirinkimu, netruksite pastebėti, kad kainos labai skiriasi. Taigi, natūraliai kyla klausimas: o kokie veiksniai lemia tai, jog stogo dangos kainos yra tokios skirtingos? Apžvelkime svarbiausius. 

Iš ko pagaminta?

Vienas pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos kainai, yra žaliava, iš kurios pagaminta stogo danga. Vertindami pasirinkimą, netruksite pastebėti, kad bene pigiausiai kainuoja skardinė stogo danga bei betoninės čerpės. Nors ypač patraukli kaina neretai tampa svarbiu privalumu, dėmesį vertėtų atkreipti ir į kitas šių dangų ypatybes, pavyzdžiui: nusprendus uždengti stogą skardine danga, teks priprasti ne tik prie to, kad ji neslopins aplinkos garsų, bet ir net ramus lietaus barbenimas atrodys garsesnis nei įprastai. Tačiau ir tai dar ne viskas – lyginant su kitų rūšių stogo dangomis, skardinė danga tarnauja bene trumpiausiai. Na, o betoninės čerpės tikrai nėra tinkamas pasirinkimas, jei jūsų tikslas – ypač estetiškai bei puošniai atrodanti stogo danga. Na, o bene brangiausiai kainuoja čerpės, tačiau šios dangos privalumų sąrašas taip pat yra netrumpas: jos ne tik atrodo ne tik itin estetiškai, bet ir yra ypač atsparios aplinkos poveikiui, ilgai tarnauja, o, jei nuspręsite pasirinkti bitumines čerpes, tai, tokiu atveju, jus nudžiugins ir dar viena jų savybė – garso prislopinimas.

Kainos keičiasi

Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, prieš įsigydami stogo dangos nepamirškite, kad kainos visgi keičiasi. Štai, pavyzdžiui, dėmesį vertėtų atkreipti į tai, kad nusprendus įsigyti stogo dangos, geriausia tai daryti šaltuoju metų laiku, kadangi būtent tuomet šiuos prekės pardavimai sumažėja, todėl mažėja ir kainos. Tad telieka atsakingai įvertinkite, kuomet jos yra geriausios.