Šiauliuose – Suomijos verslo desantas

2017 metų pabaigoje Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Suomijos ambasadoriaus Christerio Michelssono prašė pagalbos atveriant kelius Suomijos investuotojams. Diplomatas tada pabrėžė, kad ekonominių santykių stiprinimas – viena svarbiausių jo užduočių. Praėjus pusmečiui, Šiauliuose sulaukta didelės grupės verslo atstovų.

Prieš pusmetį vykusio pirmojo susitikimo metu Šiaulių miesto meras Artūras Visockas teiravosi, kodėl Suomijos verslas taip sunkiai randa kelią į Šiaurės Lietuvą, kai kaimyninių šalių – Danijos ir Švedijos –investicijos – vienos pirmaujančių regione. Įsipareigojimą sustiprinti ekonominį bendradarbiavimą priėmęs  Suomijos ambasadorius Christeris Michelssonas dabar grįžo su keliasdešimties verslininkų delegacija.

„Kartu su Suomijos ir Lietuvos prekybos rūmais, bendro kapitalo įmonių atstovais atvykome susipažinti su regiono pramonės centru – Šiauliais. Tikimės, kad bus užmegzti naudingi pirminiai kontaktai. Jaučiu mūsiškių susidomėjimą Šiaulių laisvąja ekonomine zona“, – sakė ambasadorius Ch. Michelssonas.

Susitikime su Savivaldybės atstovais svečiams buvo pristatytos miesto investicinės galimybės, socialinė aplinka. Apie savo verslus ir lūkesčius trumpai papasakojo ir į verslo misiją atvykę svečiai.

„Šiaulių pramonės parke jau įvyko bent keleto užsienio įmonių įkurtuvės. Jau randasi investuotojų, kurie laukia galimybės įsikurti Šiaulių LEZ`e. Netrukus turėtume pasirašyti pirmąją sutartį su verslu, kuris ateina į Šiaulių oro uostą. Gal kita investicija jau galėtų būti iš Suomijos?“ – kvietė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Po susitikimo Savivaldybėje Suomijos verslo misijos dalyviai svečiavosi NATO oro policijos misijoje, aplankė saldainių fabriką „Rūta“. Po pietų bendrovėje „Baltik Vairas“ buvo surengta verslo sesija, svečiams pristatyta inžinerinės pramonės apžvalga, mokslo ir verslo bendradarbiavimo sėkmės istorijos, investavimo galimybės Šiaulių LEZ`e.

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija