Saugokimės kišenvagių

Policijos pareigūnų rengiamose suvestinėse nuolat yra pranešimų apie asmenis, tapusius kišenvagių aukomis. Kaip apsaugoti savo rankines bei turtą nuo kišenvagių ilgų pirštų?

Mėgstamiausios šios „profesijos“ atstovų darbo vietos Alytaus mieste yra prekybos centrai, Jazminų turgavietė, dėvėtų drabužių parduotuvės bei Alytaus mieste ir rajone vykstantys vieši renginiai.

Atėję į prekybos centrą ar turgavietę, žmonės pasirūpina didesne ar mažesne pinigų suma pirkiniams, o tokio „lengvo grobio“ ima tykoti ilgapirščiai. Dažniausiai apie asmenį suformuojama dirbtinė spūstis, o per petį atsainiai persimestas krepšys ar rankinė gali būti laisvai atsegti. Žmonės net nesusimąsto apie dirbtinai suformuotas žmonių spūstis, kadangi tiek darbo dienomis, tiek ir savaitgaliais prekybos centrai yra perpildyti. Niekam nekyla įtarimas, kad šalia mūsų gali stovėti vagis, nusižiūrėjęs būtent mūsų turimus daiktus.

Reaguodami į padidėjusį kišenvagysčių aukų skaičių, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai apsilankė Alytaus miesto prekybos centruose bei parduotuvėse. Pabendravę su administracijos darbuotojais diskutavo, kaip būtų galima apsisaugoti nuo kišenvagių. Taip pat parduotuvėse paliko atmintines pirkėjams, kaip netapti kišenvagių auka ir visada išlikti budriems.

Raginame, visada išlikti budriems, stebėti aplinką, saugoti savo daiktus.

Būkime budrūs ir atsargūs.

 

Alytaus AVPK informacija