Reabilitacija po sporto traumų – greitas grįžimas į aikštelę
Sportinė reabilitacija – tai greitas, saugus ir, svarbiausia, veiksmingas gydymas, padedantis atkurti pilną fizinę formą po sportinių traumų. Labai apkrautas sportininkų kūnas yra labiau linkęs į traumas ir sužalojimus, nes jam trūksta laiko regeneracijai. Sportinė reabilitacija apima įvairias kineziterapijos ir fizioterapijos procedūras bei priemones, skirtas sportininko kūnui sustiprinti.
Sporto reabilitacijos nauda
Sporto reabilitacija suteikia daug naudos organizmui. Ji leidžia atsinaujinti ir pagreitina biologinį atsistatymą po ilgalaikių ir intensyvių pastangų. Ji atkuria kūno harmoniją ir paruošia jį tolesnėms treniruotėms, sumažina galimų sužeidimų ir traumų riziką. Sportinė reabilitacija taip pat padeda sumažinti pervargimo sukeltus nugaros, sąnarių ir raumenų skausmus.
Ką sudaro sporto reabilitacija?
Tai apima visapusišką gydymą žmonėms po sportinių traumų, pavyzdžiui, menisko pažeidimo, raumens plyšimo ar peties sąnario rotatorių raumenų pažeidimo. Reabilitacija efektyvi nuo pirmųjų dienų po traumos, kai patinimas yra didžiausias ir gerokai apriboja sąnario judesių amplitudę. Priklausomai nuo to, ar dėl traumos reikia chirurginės intervencijos, profesionalių kineziterapeutų veiksmai apsiriboja paciento paruošimu operacijai arba, jei operacija nebūtina, visiškos funkcijos atkūrimu. Šiuo tikslu yra taikomi manualiniai metodai, pagrįsti raumenų ir fascijų atpalaidavimu, audinių mobilizacija ir tempimu, taip pat pratimai, skirti sustiprinti ir pagerinti judesių diapazoną, stabilizavimą ir apsaugą nuo pakartotinės traumos. Plačiau apie kineziterapijos paslaugas po traumos: https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/.
Saugus sugrįžimas į aikštelę po traumos
Gydytojui ir kineziterapeutui leidus grįžti prie sporto, svarbu išsiaiškinti, kaip pradėti daugiau judėti, kad nekiltų papildomų sveikatos problemų. Skausmo nebuvimas arba nedidelis skausmas nėra rodiklis, kad trauma užgijo, o grįžimas prie senojo gyvenimo būdo nepablogins dabartinės būklės. Norint grįžti prie veiklos po traumos, reikia laiko ir kantrybės, o pratimų, pakartojimų, nueito atstumo ar taikomo krūvio kiekis turėtų būti matuojamas palaipsniui, atsižvelgiant į bet kokį patiriamą diskomfortą.
Kuo ilgesnė treniruočių pertrauka, tuo trumpesni turėtų būti pirmieji pratimai. Užsiėmimų metu verta patikrinti, ar dėl traumos nepasikeitė judesių modelis ir ar nereikia iš naujo perprasti taisyklingos technikos. Tai labai svarbu, nes kūnas po traumos yra ypač nusilpęs ir jautrus kitai traumai.
Grįžtant prie aktyvumo reikia ne tik daugiau judėti dienos metu, bet ir pasirūpinti pakankamu miegu, hidratacija ir mityba. Nereikėtų pamiršti ir apšilimo prieš treniruotę, tempimo ir volavimo.