Prasidėjo akceleravimo programa Kinijoje: lietuviškos inovacijos sulaukė dėmesio
Šią savaitę prasidėjo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ketvirtą kartą organizuojama akceleravimo programa Kinijoje, kuri truks iki lapkričio 17 d. Programa skirta padėti perspektyvioms Lietuvos įmonėms, vystančioms inovacijas, pritraukti investicijų ir užmegzti kontaktų.
„Jau po pirmųjų programos dienų matome didžiulį kinų susidomėjimą lietuviškomis kompanijomis ir džiaugiamės pasiektais rezultatais: naujais kontaktais ir susitarimais dėl ateities bendradarbiavimo“, – sako Sigutė Stankevičiūtė, MITA atstovė, Lietuvos delegacijos Kinijoje vadovė.
Programoje dalyvauja šios bendrovės iš Lietuvos: UAB „Sonaro“, UAB „Baltic Peat“, UAB „Inovatyvių procesų sprendimai“, UAB „Mobili Baltija“, UAB „Unipark“, UAB „Kevin EU“, UAB „Debesų verslas“, UAB „Adpama“, UAB „Workpower“ (Ooniq).
Akceleravimo programos Kinijoje dalyviams teikiamos profesionalios paslaugos, apimančios konsultavimo, mokymo, verslo vystymo pagalbos, taip pat partnerių paieškos paslaugas.
Inovatyvūs Lietuvos verslai gali susipažinti su globaliomis kompanijomis, susirasti potencialių partnerių, tiekėjų ar klientų. Programa vyksta Šanchajuje, Sudzou ir Šendženo miestuose.
Kitą savaitę, lapkričio 13-17 d., Lietuvos delegacija dalyvaus parodoje „High Tech Fair China 2019“ Šenzenio mieste, o mūsų šalies įmonių pasiekimai bus pristatomi bendrame Lietuvos stende.
Kokios inovacijos domina kinus
Nors kinai vidutiniškai suvartoja mažiau alkoholio nei Europoje, tačiau neblaivių vartotojų problema kai kuriose regionuose yra aktuali. Todėl lietuvių bendrovės „Inovatyvių procesų sprendimai“ sukurtas išmanus alkotesteris ir kiti sprendimai pasirodė įdomūs ir tinkami suvaldyti rizikas tolimųjų reisų transporto priemonėms. Lietuvių kuriamas produktas unikalus dėl integruotų veido atpažinimo technologijų bei daiktų interneto (IoT) sąsajų su debesų technologijomis.
„Džiugu, kad Kinijos partneriai pastebėjo produkto unikalumą, kuris leidžia efektyvinti patikros procesą, padeda gauti informaciją centralizuotai ir ženkliai sumažinti rizikas“, – sako „Inovatyvių procesų sprendimai“ vadovas Darius Didžiagalvis.
Anot D.Didžiagalvio, ši programa – tai puiki galimybė rasti partnerius ir pristatyti produktą užsienio rinkai, o tuo pačiu nauja galimybė eksportui.
Bendrovė „Baltic Peat“ susitikimo su maisto pramonės produktų tyrimų ir naujų maisto gamybos technologijų kūrėjais metu, kuris vyko Jiangsu ekonominėje zonoje, savo produktais sudomino šios šalies verslininkus. Kinijoje stipriai auga saugių, pagamintų iš žaliavų, neturinčių antibiotikų, neužterštų cheminėmis ar kitomis kenksmingomis medžiagomis, produkcijos poreikis, o tai gali padėti įgyvendinti ir lietuvių bendrovė.
Daug žadantis susitikimas įvyko su CloudTEK kompanijos vadovu Simon Hu. SONARO ir CloudTEk vysto programinės įrangos sprendimus, paremtus tomis pačiomis technologijomis, taip pat ši Kinijos kompanija pramonės įmonėse diegia plataus spektro valdymo sprendimus, o SONARO naujas produktas EVA yra skirtas atlikti gamybos procesų ir įrangos auditą.
Įmonės „Mobili Baltija“ dalyvavimo šioje programoje tikslas – rasti gamintojus, kurie jų vystomam prekiniam ženklui TOTI pagamintų inovatyvią pakuotę iš jau perdirbtų žaliavų, tokių kaip popieriaus ir cukranendrių plaušas. „2019 Wuzhong Lithuania“ kontaktų mugės metu įmonė bendradarbiavimo galimybes aptarė su jau daugiau nei 20 metų patirtį turinčia produktų ir pakuočių liejimo formų gamintoja Suzhou HongNeng Tool&Die Co.Ltd. Įmonės planuose – ne tik pakuotės iš perdirbtų žaliavų gamyba, bet ir unikalaus dizaino produkcijos – mobiliųjų telefonų aksesuarų – linija, todėl Kinijos įmonė gali tapti ilgalaike partnere vystant TOTI prekinį ženklą.