Paviešintas Europos žmonių festivalio biudžetas

Liepos 21-28 dienomis Radviliškyje vyko Europos žmonių  festivalis.

„Šis festivalis per visą jo istoriją Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą. Tai – Radviliškio dovana valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai. Šios dovanos prasmė – švęsti Europos tautų vienybę, nepaisant kultūrinių, kalbinių, religinių ir kitokių skirtumų, jausti bendrystę ir džiaugtis gyvenimu kiekvieną akimirką, dovanojant šventę kitiems“ׅ, – pranešime spaudai teigė Radviliškio rajono  meras Antanas Čepononis.
Renginyje dalyvavo keliolikos Europos tautų atstovų delegacijos. Jos prisistatė per folkloro dainas ir šokius, gatvės teatrą, fotografiją ir tapybą, tradicinius patiekalus ir sporto rungtynes.
Pasibaigus festivaliui, Radviliškio rajono savivaldybė pasidžiaugė, kad renginys pavyko ir  paviešino šventės biudžetą.

„Baigėsi Europos žmonių  festivalis, kuris dar ilgai išliks radviliškiečių  atmintyje kaip  ilga, didelė ir graži Europos tautų šventė. Tokio masto renginio Radviliškyje turbūt greitai ir nebus. Visus domina šventės finansai. Europos žmonių festivaliui iš viso išleista 113 647,24 Eur. Rėmėjai šiai šventei skyrė 13 100 Eur, iš festivalio dalyvių surinkta 14 780 Eur nario mokesčio ir už stendų įrangos nuomą. Iš bendro šventės biudžeto atėmus dvi pastarąsias sumas, lieka 85 767,24 Eur“ ,- skelbiama Radviliškio rajono savivaldybės pranešime.

Savivaldybė taip pat detalizavo visas festivalio išlaidas:

  • Reklama, siužetai televizijoje, radijuje, interneto portaluose – 17 057,80 Eur,
  • Festivalio dalyvių maitinimas – 27 981,72 Eur,
  • Dovanos festivalio dalyviams, suvenyrai – 8 849,39 Eur,
  • Ūkinės išlaidos – 47 307,45 Eur,
  • Kultūrinė programa – 12 300,88 Eur,
  • Transporto paslaugos – 150 Eur.

Radviliškio rajono savivaldybė