Patarimai, kaip išsirinkti kokybišką fotoepiliatorių
Egzistuoja nemažai plaukelių šalinimo būdų ir vis dar labai paplitę yra tradiciniai metodai naudojant skustuvus. Pagrindinis jų trūkumas yra tas, kad jie neužtikrina ilgalaikių rezultatų. Šiuo metu ko gero efektyviausiu sprendimu šioje srityje laikoma lazerinė epiliacija. Dar visai neseniai lazerinės epiliacijos privalumais galima buvo mėgautis tik kosmetologų kabinetuose, o IPL epiliatoriai kainavo dideles pinigų sumas. Šiandien šie įrenginiai kainos prasme tapo prieinamesni, o naudojimasis jais nereikalauja ypatingų žinių ar įgūdžių. Renkantis fotoepiliatorių (IPL epiliatorių), rekomenduojama sužinoti, kokias funkcijas gali turėti šie įrenginiai. Tam, kad išsirinkti kokybišką fotoepiliatorių būtų lengviau, Varlė.lt specialistai parengė patarimų gidą.
Kaip veikia IPL epiliatorius?
IPL epiliatoriai skleidžia tiesiai į plaukų svogūnėlius nukreiptus šviesos blyksnius. Dėl tokių blyksnių plaukeliai arba iškrenta, arba sulėtėja jų ataugimo procesas.
Kaip rinktis fotoepiliatorių tinkamą plaukelių spalvai?
Reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas žmogus turi skirtingą odos ir plaukų spalvą. Į šiuos aspektus reikėtų atsižvelgti pritaikant skleidžiamų šviesos blyksnių intensyvumą. Jeigu jis bus per silpnas, nematysite jokių rezultatų, o esant per stipriems blyksniams, procedūra gali būti skausminga. Rūpinantis savo saugumu, Varlė.lt specialistai siūlo rinktis IPL epiliatorius, kurie turi odos atspalvio jutiklį. Šis jutiklis padės parinkti tinkamą šviesos blyksnių intensyvumą. Nepamirškite, kad negalima apšviesti odos tose vietose, kur yra strazdanos ar apgamai.
IPL epiliatorius ir klinikiniai tyrimai
Renkantis fotoepiliatorių siūloma pasidomėti įvairiais gamintojų atliktais testais ir tyrimais. Rekomenduojama rinktis tuos IPL epiliatorius, kurių gamintojai atlieka tokius efektyvumo ir saugumo klinikinius tyrimus, turi sertifikatus. Tiesa, tokie įrenginiai kainuoja daugiau.
IPL epiliatoriaus antgaliai ir filtrai
Kalbat apie fotoepiliatoriaus naudojimo saugumą labai svarbus aspektas yra antgaliai. Vertėtų pažymėti, kad antgaliai skiriasi langelių, pro kuriuos skleidžiama šviesa, dydžiu, forma bei filtrais. Antgalių forma ir dydis leidžia pritaikyti naudojamą antgalį prie konkrečios kūno vietos. Veido plaukelių šalinimui reikalingas siauras ir tikslus antgalis, dar kitas antgalis reikalingas bikinio sričiai.
Vertėtų žinoti, kad įrenginiai, kurie epiliacijai naudoja šviesos blyksnius, turi UV spinduliuotę skleidžiančią blykstę. Tai yra žalios, geltonos, mėlynos, oranžinės ir infraraudonųjų spindulių šviesos. Jie sklinda vieno blyksnio metu, tačiau tik oranžinė, infraraudonųjų spindulių ir raudona šviesa gali įsiskverbti į odą pakankamai giliai, kad veiksmingai sustabdytų plaukų augimą. Kiti šviesos pluoštai yra sugeriami negilių odos sluoksnių ir gali sukelti šalutinį poveikį. Todėl šiuolaikiniai IPL epiliatoriai turi oranžinius ir raudonus filtrus, kurie sugeria mėlyną, žalią ir geltoną UV spindulius, praleisdami tik efektyvius ir saugius šviesos spindulių pluoštus.
Kokį fotoepiliatorių rinktis: laidinį ar belaidį?
Belaidžiai modeliai užtikrina neginčytiną naudojimo patogumą. Nors ši procedūra ir neatliekama dažnai, labai patogu, kai fotoepiliatoriumi galima naudotis bet kurioje vietoje, pavyzdžiui ant sofos. Tačiau taip su belaidžiu modeliu gali atsitikti ir taip, kad jo baterija išsikraus pačiu netinkamiausiu metu. Įsivaizduokite: nuo vienos kojos pašalinote plaukelius, ant kitos dar liko. Tokia situacija gali labai sugadinti nuotaiką. Dėl šitos priežasties rekomenduojama rinktis tokius fotoepiliatorių modelius, kurie siūlo tiek belaidį veikimą, tiek gali būti maitinami iš elektros lizdo.
Procedūros laikas
Labai svarbu atkreipti dėmesį į IPL epiliatoriaus veikimo greitį. Tas greitis yra tiesiogiai susijęs su vieno apšvietimo metu padengiamu odos plotu. Kuo tas plotas didesnis, tuo greitesnė procedūra. Paprastai gamintojai prekių aprašymuose nurodo atskirų kūno sričių procedūros laiką.
Fotoepiliatoriaus priedai ir antgaliai
Fotoepiliatoriaus veikimo efektyvumui ir patogumui didelę įtaką turi komplektacijoje esantys priedai. Priklausomai nuo modelio kainos, tai gali būti vienas ar net keli antgaliai. Varlė.lt specialistai siūlo nepamiršti, kad kiekviena kūno sritis turi kiek kitokio tipo plaukelius ir pasižymi skirtingu jautrumu skausmui. Dėl šitos priežasties rekomenduojama rinktis fotoepiliatorių, kurio komplektacijoje yra skirtingoms kūno sritims – veidui, blauzdoms, pažastims, bikinio zonai pritaikyti antgaliai. Žinoma, jei fotoepiliatorius turi šviesos intensyvumo reguliavimo funkciją, jo veikimą galima atitinkamai nustatyti ir pritaikyti skirtingoms kūno sritims, tačiau tikrai verta papildomai naudoti specialų antgalį. Kokius papildomus priedus dažniausiai šiandien turi modernūs IPL epiliatoriai?
Priedas bikinio srities procedūroms
Šioje srityje esantys plaukeliai dažniausiai yra storesni ir tvirtesni nei augantys ant kojų, dėl epiliacijai rekomenduojama naudoti specialų priedą.
Priedas veido procedūroms
Čia labai svarbus atitinkamas šviesos filtras.
Kiti priedai: blauzdoms, pažastims ir kitoms kūno dalims
Kuo platesnė įrenginio komplektacija, tuo patogesnis naudojimas ir efektyvesnės procedūros.
Kokiomis apsaugomis privalo pasižymėti fotoepiliatorius?
Jei netinkamas epiliatoriaus naudojimas gali baigtis daugiausiai sudirgusia odas, nesaugus fotoepiliatoriaus taikymas gali lemti vizito pas dermatologą būtinybę. Dėl šitos priežasties labai rekomenduojama pasidomėti, kad jūsų išrinktas fotoepiliatoriaus modelis pasižymėtų bazinėmis apsaugomis, apsaugančioms nuo naudojimo klaidų. Pagrindinė IPL epiliatorių apsaugos priemonė yra integruota UV apsauga:
Integruota UV apsauga
Visų pirma integruota UV apsauga saugo akis. Kitas įdomus apsaugos pavyzdys yra specialus, dviejų funkcijų odos tipo jutiklis. Jis atpažįsta odos tipą ir automatiškai pritaiko šviesos intensyvumą ir apšvietimo laiką pagal odos spalvą.
Taip pat naudodamiesi IPL epiliatoriumi turėtumėte atsiminti, kad jis neturėtų būti naudojamas turint šviesius ar žilus plaukus. Fotoepiliatoriai efektyviau veikia plaukus, kuriuose yra daugiau melanino pigmento.