Pasiruošimas mokslo metams: kaip elgtis, kad būtų kuo mažiau streso?

Ne paslaptis, kad pasiruošimas naujiems mokslo metams, sukelia  ne naujos pradžios jaudulį, bet ir taip pat – netrūksta ir streso. Gera žinia ta, kad priėmus tam tikrus sprendimus, jo gali būti  gerokai mažiau. Taigi, kaip reikėtų elgtis. kad pasiruošimas naujiems mokslo metams sukeltų kuo mažiau streso?

Nepalikite svarbių procesų paskutinei minutei

Kaip žinia, pasiruošimas naujiems mokslo metams apima labai daug svarbių procesų. Reikalingų prekių įsigijimas yra vienas iš jų. Taigi, galite būti tikri, kad streso bus gerokai mažau tuo atveju, jeigu reikalingų prekių pirkimo nepaliksite paskutinei minutei – pirmiausia sudarykite būtinų įsigyti prekių sąrašą, geriausia tai daryti dar vasaros pradžioje, ir po truputį pirkite tai, kas yra reikalinga. Na, o mokslo metams artėjant, jums nebereiks jausti papildomo jaudulio dėlto, kad nespėjote nupirkti vaikams reikalingų įrankių bei reikmenų. Beje, svarbu akcentuoti ir tai, kad toks pasirinkimas yra labai svarbus ir dėl finansinio aspekto, kadangi tai reikš, kad vienu metu nepatirsite didelių išlaidų. Tačiau ir tai – dar ne viskas: ne ką mažiau svarbus yra korepetitorių klausimas – bus puiku, jei dar vasaros pradžioje nuspręsite, kokių sričių specialistai (fizikos korepetitoriai, chemijos korepetitoriai, lietuvių kalbos korepetitoriai ir t.t.) bus reikalingi ir susitarsite dėl galimybės mokytis papildomai. 

Pratinkite vaikus prie besikeisiančios dienotvarkės

Nesunku pastebėti, jog vasaros metu, didžioji dalis vaikų gyvena kitokiu režimu negu tuomet, kai prasideda mokslo metai. mokslo metams prasidėjus, tenka keltis kur kas anksčiau. Taigi, belieka tik pridurti, kad tai irgi gali sukelti stresą. Taigi, jei norite išvengti nemalonių situacijų, tokiu atveju, reikėtų likus bent porai savaičių iki mokslo metų pradžios pratinti vaikus prie ankstesnio kėlimosi. 

Tad, kaip matyti, pasiruošimas mokslo metams gali būti toks, kad streso bus  gerokai mažiau, tereikia laikytis vos kelių paprastų taisyklių. Svarbių procesų, tokių kaip mokymosi priemonių pirkimas, ar korepetitorių paslaugų parinkimas neriekėtų palikti paskutinei minutei, o taip pat – likus bent porai savaičių iki mokslo metų pradžios, reikėtų pratinti vaikus prie besikeisiančios dienotvarkės.