Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gegužės 19 dieną – Lietuvos kariuomenė sukvietė miestelėnus ir svečius atvykti į Alytų, kur vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė „Mes – tai jūs!“.

Šventė prasidėjo iškilminga atidarymo ceremonija aikštėje prie Alytaus sporto ir rekreacijos centro: Garbės sargybos kuopos kariai atliko parodomąją programą su stilizuotomis salvėmis, šventės svečius skrydžiu pasveikins NATO naikintuvų pilotai. Tai buvo neeilinė proga susipažinti su Lietuvos kariuomene ir jos partneriais iš arti.

Alytaus apskrities policija kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba pristatė savo naujausius automobilius ir motociklus, pareigūnai bendravo su lankytojais, teikė prevencinio pobūdžio informaciją, pristatė ginkluotę, supažindino su kriminalistinių tyrimų darbo specifika ir džiugino ne tik mažuosius šventės svečius tarnybinio šuns Koksas pasirodymu. Kinologas pademonstravo kaip jo geriausias draugas sugeba atrasti nelegalias medžiagas ir apginti pareigūną esant pavojui.

Jaunimo parke buvo eksponuojama Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų ekspozicija, pristatyta moderniausia ginkluotė ir karinė technika.

Šventę vainikavo šiuolaikinės kariuomenės operacija – „Pumos“ šturmavo priešo štabą. Operacijoje Sausumos pajėgų „Geležinio Vilko“ brigados Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono (DK BUB) kariai atliko puolamojo pobūdžio operaciją.

Geros emocijos, nuotykiai ir daug įspūdžių neapleido iki pat pabaigos.

Alytaus AVPK informacija