Panevėžys – lyderis tarp didžiųjų miestų pagal pasirašytas URBAN sutartis

Vidaus reikalų ministerija suskaičiavo, kaip Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio  savivaldybėms sekasi pasirašyti ES finansavimo sutartis įgyvendinti projektus pagal „Didžiųjų miestų plėtros“ (URBAN) priemonę. Panevėžys tapo aiškiu lyderiu.

Kiekvienas miestas turėjo sutarčių įgyvendinimo planus 2017-2022 metams. Numatyta, kad 2017 m. Aukštaitijos sostinė jų pasirašys už 13,9 mln. Eur. Miestas planus įgyvendino 92,2 proc. – sudaryta sutarčių už daugiau kaip 12,8 mln. Eur. Pagal šį rodiklį antri yra Šiauliai (atitinkamai 81,5 proc. ir 12,2 mln. Eur), trečias – Vilnius (61,4 proc. ir 12,7 mln. Eur), toliau – Klaipėda (7,13 proc. ir 1,15 mln. Eur) ir Kaunas (0,56 proc. ir 123 tūkst. Eur). Bendras penkių didžiųjų miestų sutarčių sudarymo plano vykdymas – 46,45 proc.

2017 m. duomenimis, Panevėžys geriausiai suplanavo ir naudoja lėšas URBAN projektams. Šis planas įvykdytas 22,6 proc. – miesto infrastruktūrai gerinti išleista per 404 tūkst. Eur. Pagal šį rodiklį antri Šiauliai (4,2 proc. ir 77,4 tūkst. Eur), trečias – Vilnius (3,89 proc. ir 152 tūkst. Eur), Kaunas ir Klaipėda visai nepanaudojo lėšų projektams vykdyti. Bendras 5 miestų rodiklis – 5,1 proc.

„Visi parengiamieji darbai jau atlikti. Susikūrėme labai geras pozicijas, tempą išlaikysime ir toliau, šiemet pradėsime statybas. Atsižvelgiant į tai, kaip vyksta darbai, neabejoju, kad iki 2022 m. jie bus visiškai įgyvendinti ir panevėžiečiai galės džiaugtis atsinaujinusiu miesto veidu“, – sako meras Rytis Račkauskas.

2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu Panevėžys URBAN lėšomis numatė įgyvendinti 14 projektų. 10 finansavimo sutartys jau pasirašytos: Laisvės aikštės su prieigomis, Senvagės teritorijos, Skaistakalnio parko su prieigomis, teritorijos prie „Ekrano“ marių konversijos, viešųjų erdvių prie Bendruomenių rūmų, J. Janonio g. (nuo Savitiškio g. iki žiedo) prieigų, Jaunimo sodo, Nevėžio upės ir pakrančių (nuo Stoties g. tilto iki Nemuno g. tilto), Kultūros ir poilsio parko, Nepriklausomybės aikštės su prieigomis.

Savivaldybė jau netrukus teiks autobusų stoties konversijos, viešųjų erdvių prie autobusų stoties ir  Laisvės aikštės, Elektronikos g. prieigų sutvarkymo projektus.

Panevėžio miesto savivaldybės informacija