Panevėžio LEZ tiesiogiai jungiasi „Via Baltica“

Kitąmet planuojama galutinai užbaigti Panevėžio laisvosios ekonominės zonos (LEZ) ir svarbiausios Baltijos šalių transporto arterijos, magistralės „Via Baltica“ infrastruktūrinį susisiekimo mazgą. Šiuo metu jau baigtas pirmas etapas – LEZ teritorijos sujungimas žiedine sankryža su „Via Baltica“ magistrale. Į projektą investuota apie 3,5 mln. Eur.

2019-aisiais planuojama įrengti išvažiavimą iš J. Janonio g. tiesiai į žiedinę sankryžą su „Via Baltica“. Techninį projektą parengė Panevėžio miesto savivaldybė, į projektą numatoma investuoti apie 2,5 mln. Eur.

„Investuotojai Panevėžyje kuria kokybiškas darbo vietas, moka mokesčius ir žymiai prisideda ne tik prie regiono, bet ir prie visos šalies ekonomikos. Atitinkamai esame suinteresuoti infrastruktūros patogumu bei kokybe, kuri padeda diversifikuoti investicijų portfelį ir tapti patraukliems ne tik gamybos, bet ir logistikos, distribucijos centrams. Juos turi ir didžiausi LEZ investuotojai „Devold“ ir IMG Group), iš Panevėžio tiekiantys gaminius ne tik visos Europos, bet ir pasaulio rinkoms“, – teigia LEZ direktorius Rokas Krivonis.

Tarp kitų planuojamų infrastruktūros projektų LEZ operatorius savo lėšomis yra parengęs elektros skirstomojo punkto plėtros iki 10 MW galios techninį projektą, investicijos į statybą sieks 1 mln. Eur. Tikslas – užtikrinti ateities investuotojų poreikius, trumpą įsikūrimo laiką.

Per beveik 5 metus LEZ pritraukė apie 25 mln. Eur investicijų. Iš jų 14 mln. Eur investavo gamyklą pasistačiusi „Devold“, šiuo metu užimanti 7 ha plotą. „IMG Group“ investavo 10 mln. eurų ir šiuo metu kuriasi beveik 5 ha teritorijoje. Dar 1 mln. Eur investavo gamyklą pasistačiusi reklamos gamintoja „Spektrus EU“.

„IMG Group“ – didžiausia Norvegijos baldų įmonė, jau dabar svarstanti plėtros LEZ galimybes. „Devold“ gamina aukštos kokybės vilnonį trikotažą ir čia dirba visu pajėgumu.

Šiuo metu LEZ išnuomojo 12,5 ha teritorijos, dar 9 ha rezervuoti. Laisvos žemės liko 13,5 ha. Pradėjus veikti „IMG Group“ fabrikui, visose trijose įmonėse dirbs beveik 500 darbuotojų.

 

Panevėžio savivaldybės informacija

Reklama: logistikos sprendimai verslui