Palangos gyventojai galės nemokamai gauti teisinę pagalbą

Ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pradėjo veikti nemokamos teisinės pagalbos prieigos taškas. Jame apsilankiusius gyventojus nuotoliniu būdu konsultuos ir teisinius sunkumus padės įveikti Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos savanoriai.

VU Teisės klinikai bendradarbiaujant su „Western Union Lietuva“ ir Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka, pastaroji tapo 163-ąja įstaiga šalyje, prisijungusia prie projekto „Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose“. Nuo šiol iš anksto užsiregistravę bibliotekos lankytojai gali neatlygintinai naudotis kompiuterizuotomis darbo vietomis ir prisijungti prie virtualaus pokalbių su VU Teisės klinika kambario. Nuotolinės konsultacijos metu gyventojai turi galimybę matyti ir girdėti Teisės klinikos teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus dokumentus, išsiaiškinti rūpimus teisinius klausimus.

Simbolinį atidarymo kaspiną perkirpusi Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė džiaugėsi nauja paslauga gyventojams ir išreiškė viltį, kad ja bus aktyviai naudojamasi. „Palangiškiams teisinis raštingumas yra aktualus, tad tikėtina, kad ir ši nauja paslauga bus populiari. Bendravimui su VU Teisės klinikos konsultantais reikia informacinio raštingumo, tad biblioteka, kaip jau įprasta, pasiruošusi padėti bendruomenei“, – sakė A. Banevičienė.

Atidaryti nemokamos teisinės pagalbos tašką Palangoje leido „Western Union Lietuva“ skirta parama.

„Tikime, kad „Western Union Lietuva“ paramos fondo remiamas VU Teisės klinikos projektas „Nemokama teisinė pagalba Lietuvos regionuose“ reikšmingai prisideda prie socialinės atskirties mažinimo ir daro visuomenę laimingesnę. Svarbu, kad ši iniciatyva padeda tiek socialiai pažeidžiamiems asmenims, tiek jaunam verslui ar startuoliams, kurie ateityje kurs didesnę Lietuvos gerovę. Jaunuoliai, nusprendę pradėti savo verslą, susiduria su daugybe teisinių klausimų, tad jiems ypač praverčia VU Teisės klinikos konsultacijos. Šis bendradarbiavimas atspindi „Western Union Lietuva“ paramos fondo siekį skatinti verslumą – manome, kad sėkmingą verslą galima kurti ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose“, – sveikinime rašė „Western Union Lietuva“ paramos fondo prezidentas Sergejus Sidorovas.

Kaip pasakojo į projekto pristatymą Palangoje atvykęs VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis, dažniausiai į VU Teisės kliniką kreipiasi teisinių paslaugų neišgalintys įsigyti gyventojai, susidūrę su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjai bei viešąjį interesą ginantys judėjimai. Organizacijoje neatlygintinai dirba gabiausi VU Teisės fakulteto studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai – profesionalūs teisininkai, šalyje žinomi advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.

„Matydami, kad dažnai mažesnių miestų gyventojai yra priversti toleruoti savo teisių pažeidimus vien dėl to, kad turi ribotas galimybes pasinaudoti kokybiška nemokama teisine pagalba, pasiūlėme išeitį – technologijomis grįstą projektą, sudarantį sąlygas dar didesniam skaičiui žmonių pasinaudoti VU Teisės klinikos paslaugomis. Smagu, kad vis daugiau įstaigų išreiškia norą tapti jo dalimi“, – kalbėjo L. Totoraitis.

Anot jo, per 20 veiklos metų organizacijos savanoriai padėjo per 55 tūkst. asmenų, kiekvieną mėnesį visuomenės labui dirbama 1445 valandas. VU Teisės klinika – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė.

Gyventojai, norintys pasinaudoti nemokama teisine pagalba, gali užduoti klausimą el. paštu [email protected]arba užsiregistruoti į nuotolinę tiesioginę konsultaciją www.teisesklinika.lt tel. +370 670 25 165 (darbo dienomis nuo 11.00 iki 16.00 val.). Sutartu laiku prisijunkite prie virtualaus pokalbio su VU Teisės klinikos konsultantais iš namų arba apsilankę Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga).

VU Teisės klinika