Nuo pasieniečių sprukęs kontrabandininkas automobiliu išvertė tvorą ir rėžėsi į medį

Šalčininkų rajone nuo pasieniečių sprukęs kontrabandininkas nesuvaldė automobilio „Mercedes Benz ML“, nulėkė nuo kelio, išgriovė sodybos tvorą ir rėžėsi į medį. Bėglių paieškai buvo pakeltas VSAT sraigtasparnis ir panaudotas tarnybinis šuo. Automobilyje pasieniečiai aptiko daugiau kaip 15 tūkst. pakelių cigarečių.

Šeštadienį popiet VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai patikrino vietovę ties Šalčininkų rajono Šadžiūnų kaimu. Turėta žinių, kad čia gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį. Pasieniečiai užfiksavo nuo valstybės sienos su Baltarusija Lietuvos teritorijos gilumon važiuojantį automobilį „Mercedes Benz ML“.

Jo vairuotojas nepakluso aiškiai išreikštam uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimui sustoti ir padidinęs greitį nulėkė Girdžiūnų kaimo link. Jo prieigose, už maždaug už 6 kilometrų nuo stabdymo vietos, prie vairo sėdėjęs asmuo nesuvaldė milžinišku greičiu važiavusio „Mercedes Benz ML“, nulėkė nuo kelio, perlėkė pakelės griovį, nuvertė čia buvusią sodybos tvorą ir šonu trenkėsi į medį.

Iš paskos važiavę pasieniečiai matė, kaip iš automobilio iššoko du asmenys, kurie puolė į čia pat tekančią Gaujos upę ir ją perplaukę pasislėpė miške.

Teritorijos apžiūrai pasieniečiai pasitelkė kolegas iš Aviacijos valdybos, kurie netrukus sraigtasparniu „Eurocopter“ pakilo iš bazės Trakų rajone ir pradėjo žvalgybą iš oro. Taip pat į įvykio vietą buvo iškviestas  VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi.

Vieną bėglį pasieniečiams pavyko sulaikyti Maciukų miške, Šalčininkų rajono Vaškelių kaimo prieigose. Paaiškėjo, kad jis yra 29 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Pirminiais duomenimis, jis yra mersedeso keleivis. Antram kontrabandininkui pavyko pasislėpti, jo tapatybė nustatinėjama.

Likimo valiai paliktame „Mercedes Benz ML“ pasieniečiai rado 15 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis cigaretėmis.

Tą pačią dieną jungtinės kelių VSAT padalinių pajėgos atliko kratą sulaikytojo gyvenamojoje vietoje Šalčininkų rajone. Čia aptikta dar 10 pakelių neteisėtai turėtų cigarečių ir 71 įvairaus kalibro šovinys.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Ištyrus rastus šovinius taip pat bus priimtas sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo už neteisėtą šaudmenų laikymą.

Šalčininkų rajono gyventoją po apklausos VSAT pareigūnai uždarytė į areštinę. Cigaretės ir automobilis saugomi G. Žagunio užkardoje.

 

VSAT informacija