Norite suplanuoti svajonių kelionę į Santorinį? Štai keletas patarimų, kuriais vadovaudamiesi turėsite geriausias atostogas

Santorinis, oficialiai žinomas kaip Thira, yra sala Egėjo jūroje, maždaug 200 kilometrų nuo žemyninės Graikijos. Idiliškas Santorinis ne visada yra toks ramus, kaip atrodo, čia yra ugnikalnis, kuris veikė iki šiol, sukeldamas didžiausius ugnikalnių išsiveržimus žmonijos istorijoje.

Skirtingai nuo kitų garsių Graikijos Mykonos salų, Santorinis neturi gyvo naktinio gyvenimo ar auksinių paplūdimių. Todėl keliautojai, trokštantys ramybės ir romantikos, čia traukia atsipalaiduoti ir įkvėpti ramybės. Kadangi saulėlydis Santorini mieste yra žinomas visame pasaulyje, jis negali būti kitoks. Jei jus domina pigūs skrydžiai į Santorinį, nedvejodami apsilankykite kelionės į Santorini ! Sala pritrauks visus romantikus. Kelionė į Santorinį pirmiausia prasideda nuo lėktuvo bilietų, tačiau dėl kitų dokumentų nereikės sukti galvos. Vykstant į Graikijai priklausantį Santoriną užteks su savimi turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Santorini klimatas yra pusiau stepinis, o vasara karšta ir sausa. Santorinis yra labiausiai lankomas nuo liepos iki rugsėjo, tačiau ne visiems patinka tuo metu esanti šiluma. Gegužės ir birželio orai yra daug geresni. Jūros vanduo jau tinkamas maudytis, tačiau temperatūra nėra per aukšta (nors kartais ji gali siekti 35 laipsnius!). Santorine veikia turistų reikmėms pritaikytas autobusų maršrutų tinklas. Tikslius maršrutus ir jų tvarkaraščius galite pasitikrinti KTEL Santorini Buses tinklalapyje. Bilieto kaina priklauso nuo konkretaus maršruto; paprastai bilietai kainuoja nuo 1,80 iki 2,50 eur. Kadangi Santorino sala gana nedidelė, nei viena kelionė neturėtų trukti ilgiau nei valandą. Autobusai taip pat aptarnauja ir Santorini oro uosto klientus.

Kaip ir tikėtasi, Santorinio virtuvė turi daug panašumų su tradicine graikų ir Viduržemio jūros virtuve apskritai

Tačiau saloje ruošiami ir specialūs patiekalai, kurių skoniui įtakos turi vulkaninė žemė, kurioje saloje auginamos daržovės ir vaisiai. Lankydamiesi Santorini mieste būtinai paragaukite „Fava Santorini“ – geltonai džiovintų vietinių žirnių košės, paruoštos dar iš 2000 grūdų. Paprastai patiekalas valgomas su keptu krabu, vietiniu vynu ir pomidorais. „Pseudokeftedes“ yra populiarus užkandis saloje, gaminamas iš vietoje užaugintų pomidorų, baziliko ir mėtų. Santorinyje patiks kopanija-maži razinų, miežių ir sezamo rutuliukai, melitinijos-graikiškos mizithra sūrio ir jogurto desertas.

Ką aplankyti atvykus į Santorinį?

Santorinis yra žinomas dėl savo patogių miestų, kurių sniego baltumo pastatai visiškai prieštarauja beveik amžinam mėlynam dangui. Fira ir Oia miestai yra ypač gražūs ir verti apsilankymo. Namai yra pastatyti ant salos uolų.

Jei domitės Santorinio istorija, būtinai aplankykite Senovės Tirą-galbūt svarbiausią istorinę salos vietą, primenančią graikų, romėnų ir Bizantijos laikus. Daug istorinių relikvijų-freskų, keramikos, auksinių statulų ir kt.

Tiems, kurie ieško akį traukiančios vietos, rekomenduojame apsilankyti nuostabioje meno erdvės galerijoje, esančioje vienoje iš seniausių salos vyninių. Ten yra net ir kokybiško vyno scena.

Fotogeniškame Santorini mieste taip pat būtina nuvykti į Kokkini ir Aspri paplūdimius. Pirmasis paplūdimys vadinamas raudonu, nes yra apsuptas ryškiai rausvų uolų. Antrąjį paplūdimį galima pasiekti tik laivu, tačiau tikrai verta pabandyti. Na, viena iš geriausių vietų stebėti saulėlydį Santorini mieste yra Akrotiri švyturys, kurį verta aplankyti.