NBA lietuviai: kaip atrodė jau pasibaigęs visų sezonas

Šį sezoną stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje NBA rungtyniavo net penki lietuviai. Kiekvienam iš jų sekėsi skirtingai, tačiau kiekvienas iš jų mėgino naudotis kiekvienu sulauktu šansu.

Lietuvos garbę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje gynė Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Arnoldas Kulbokas, Deividas Sirvydis bei lietuvių kilmės Ignas Brazdeikis.

Iš viso šis penketas kartu sužaidė 183 rungtynes šiame sezone. Deja, tačiau nė vienam nepavyko sužaisti pilno sezono nepraleidžiant nė vieno susitikimo. J. Valančiūnui ir D. Saboniui nepavyko išvengti traumų, I. Brazdeikis žaidė tiek NBA, tiek G lygoje, o A. Kulboka ir D. Sirvydis ant NBA parketo pasirodė tik epizodiškai.

Statistiškai geriausią sezoną sužaidė D. Sabonis. Aukštaūgis šį sezoną rinko po 18,9 taško, atkovojo po 12,1 atšokusio kamuolio, atliko po 5,2 rezultatyvaus perdavimo ir per mačą perimdavo po 1 kamuolį. Vis dėlto, žiūrint statistiškai, lietuvio szonas buvo kiek prastesnis negu praėjusiais metais. D. Sabonio tiek rezultatyvumas, tiek rezultatyvūs perdavimai ,tiek perimti kamuoliai krito.

Negana to, D. Sabonis viduryje sezono buvo išmainytas. Sezoną Indianos „Pacers“ gretose pradėjęs lietuvis spėjo sužaisti 47 mačus, tačiau paskutinę NBA mainų dieną buvo iškeistas ir susikrovęs lagaminus išvyko į Sakramento „Kings“ ekipą. „Pacers“ iškeitė D. Sabonį, Justiną Holiday ir Jeremy Lambą, o už šią trijulę gavo Tyrese‘ą Haliburtoną, Buddy Hieldą bei Tirstaną Thompsoną, kurį iškart atleido.

Lietuvis šiame sezone surinko net 46 dvigubus dublius ir 5 trigubus dublius. Šie rodikliai taip pat šiek tiek sumažėjo lyginant su praėjusiais metais.

Sėkmingiausią komandinį sezoną turėjo J. Valančiūnas, kuris su Naujojo Orleano „Pelicans“ vienintelis iš lietuvių rungtyniavo šių metų atkrintamosiose. „Pelicans“ į atkrintamąsias pateko užimdama aštuntąją vietą įkrintamųjų dėka ir pirmajame raunde tik po atkaklios kovos 2-4 nusileido geriausiai reguliariojo sezono komandai Finikso „Suns“ ekipai.

J.Valančiūnas šiame sezone sužaidė 74 rungtynes, daugiausiai iš lietuvių ir rinko po 17,8 tašlp, atkovojo po 11,4 atšokusio kamuolio, asistavo 2,6 karto savo komandos draugams. Rezultatyvumas ir rezultatyvūs perdavimai – nauji karjeros rekordai J. Valančiūno statistikos grafose. Tuo tarpu 11,4 atkovoto kamuolio – antras geriausias aukštaūgio pasiekimas NBA karjeroje.

Lietuvis šį sezoną surinko net 50 dvigubų dublių, kas taip pat yra jo geriausias pasiekimas karjeroje. Lietuviui trūksta jau tik 14 dvigubų dublių iki simbolinės 300 ribos.

Trečias pagal rungtynes šiame sezone lietuvis buvo I. Brazdeikis. Orlando „Magic“ garbę gynęs Kanados lietuvis migravo tarp G lygos ir NBA ir spėjo sužaisti 42 rungtynes. Vidutiniškai I. Brazdeikis žaisdavo po 12 minučių, tačiau jas sugebėjo išnaudoti efektyviai. Gynėjas šiame sezone rinko po 5 taškus, atkovojo po 1,7 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 0,9 rezultatyvaus perdavimo.

„Magic“ krepšininkas G lygoje išsiskyrė kur kas labiau ir per 6 rungtynes rinko vidutiniškai po 20,8 taško, atkovojo po 4,8 kamuolio ir atliko po 3,3 rezultatyvaus perdavimo. Lietuvio nenuspėjamą žaidimą šį sezoną būtų galima pavadinti blackjack statymai.

Tuo tarpu A. Kulboka šiame sezone ant parketo pasirodė du kartus, vidutiniškai žaidė po 2,6 minutės ir per šį laiką spėjo kartą prasižengti ir išmesti vieną tritaškį.

Na, o D. Sirvydis aikštėje pasirodė tris kartus, žaidė po 9 minutes ir iš viso pelnė 3 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.