NBA krepšinio lyga – tai, ko galbūt nežinojo net ir krepšinio entuziastai

Krepšinio sportas daugelio iš mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. „Nepraleisk įdomiausių NBA krepšinio rungtynių“, „lažinkis, kuri NBA komanda laimės“, „būtinai peržiūrėk įspūdingiausių dėjimų į krepšį vaizdo klipus“ ir kt. – visą tai apie krepšinio sportą mes girdime kasdien! Taip pat apie NBA krepšinio naujienas mes skaitome naujienų portaluose, TOPsport tinklapyje, internetiniuose forumuose, laikraščiuose ir knygose. Informacijos kiekis yra didžiulis ir visa tai tik dar kartą parodo, kad NBA yra populiariausia ir žinomiausia krepšinio lyga pasaulyje. Todėl įdomu apie ją sužinoti šiek tiek daugiau faktų.

1. Maiklas Džordanas prieš rungtynes mėgdavo suvalgyti „Graham“ krekerių ir obuolių tyrės. Manoma, kad jis niekuomet nežaidė nei vienų rungtynių prieš tai nesuvalgęs savo skanėstų.

2. „Suns“ komandos žaidėjas Paul Westphal galėdavo iš eilės pataikyti 20 metimų iš tos pačios vietos – nei trupučio iš jos nepajudėdamas. Tokiu būdu lažinantis jis užsidirbto šiek tiek papildomų pinigų.

3. Hakeem Olajuwan dalyvaudavo krepšinio rungtynėse tuo pačiu laikydamasis Ramadano pasninkavimo.

4. Walt Bellamy priklauso daugiausiai vieno sezono metu žaistų rungtynių rekordas – net 88.

5. Danny Ainge vidurinėje mokykloje pasižymėjo visur – futbole, beisbole ir krepšinyje. Ir netgi buvo pakviestas beisbolo komandos „Toronto Blue Jays“, prieš pradedant žaisti „Boston Celtics“ krepšinio komandoje.

6. Krepšininkas Wilt Chamberlain nurungdavo Arnoldą Švarcnegerį štangos spaudime nuo krūtinės.

7. Šakilo Onilo koledžo treneris Dale Brown atrado „Šaką“ Vokietijos karinėje bazėje, kai jam buvo 13 metų.

8. Denisas Rodmanas analizuodavo, kiek kartų krepšinio kamuolys apsisukdavo ore, kai jo komandos draugai mesdavo į krepšį. Tokiu būdu jis tapo dar geresniu kamuolius atkovojančiu krepšininku.

9. Savo profesionalaus NBA krepšininko karjeroje Hakeem Olajuwan užėmė pirmąją vietą pagal blokuotus metimus ir 8 vietą pagal perimtus kamuolius.

10. Elmore Smith priklauso įspūdingas rekordas – per vienas NBA rungtynes jis blokavo net 17 metimų.

11. Visoje NBA istorijoje per Kūčias yra vykusios tik dvi krepšinio varžybos.

12. Buvęs „Chicago Bulls“ krepšininkas Bison Dele 2002 m. buvo paslaptingai nužudytas Tahiti saloje. Manoma, kad tai padarė jo brolis.

13. Denisas Rodmanas kartą neteisėtai vedė save.

14. Iš tikrųjų krepšininkas Jack Sikma buvo pirmasis NBA žaidėjas, kuris išpopuliarino metimą atsitraukiant.

15. Darryl Dawkins ir „Šakas“ dalinasi vieną rekordą – daugiausiai per NBA varžybas sulaužytų krepšinio lentų.

16. Oliver Miller buvo pats sunkiausias krepšininkas NBA istorijoje – jis svėrė apytiksliai 170 kg.

17. Gerald Green turi tik 9 pirštus.

18. Derrick Coleman buvo vienintelis NBA krepšininkas, kuris kada nors į krepšį kamuolį iš viršaus įdėjo per visiems gerai pažįstamą Šakilą Onilą. „Šakas“ tai garbingai pripažino.

19. David Robinson pravardė yra „Admirolas“, kadangi iš jūrų laivyno jis buvo pašalintas dėl to, jog buvo pernelyg aukštas. Tuomet jis prisijungė prie „Spurs“ kaip pats seniausias NBA naujokas, nuvesdamas jauną „Spurs“ komandą iki finalo.

20. Buvęs NBA žaidėjas ir Kobe Bryant tėvas Joe Bryant iš tikrųjų savo sūnui Kobe vardą davė pagal japoniško kepsnio pavadinimą.

21. Earl Manigault daugelio (taip pat ir paties Kareem Abdul-Jabbar) yra pripažįstamas pačiu talentingiausiu krepšininku istorijoje – nepaisant to, kad jis niekuomet nežaidė NBA krepšinio lygoje.

22. NBA krepšininko Kobe Bryant tėvai turėjo pasirašyti jo pirmąjį NBA kontraktą, kadangi tuo metu jam tebuvo tik 17 metų. Tai akivaizdžiai parodo, kad šis krepšininkas nuo mažens turėjo ypatingą talentą.

23. Maiklui Džordanui NBA skyrė 5000 USD baudą už kiekvienas NBA lygos krepšinio rungtynes, kurias jis žaidė avėdamas „Air Jordans“ sportbačius. Jie buvo pripažinti kaip suteikiantys žaidėjui didesnį pranašumą. Kita vertus, Maiklas Džordanas ir be šių batelių krepšinio aikštelėje sugebėjo parodyti neįtikėtinus rezultatus.

24. „Oklahoma City Hornets“ komanda 2005-2006 NBA sezone vienose krepšinio rungtynėse dėvėjo Valentino dienos aprangą. Kolekcionieriai pripažįsta, kad tai yra viena iš pačių rečiausių ir vertingiausių krepšinio aprangų, kurią būtina turėti savo kolekcijoje.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.