Naujovės Panevėžio Civilinės metrikacijos skyriuje

Panevėžio miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius (CMS) gyventojams siūlo patogesnį atsiskaitymo už paslaugas būdą – galimybę mokėti kortele.

„Iki šiol klientai negalėdavo skyriuje susimokėti už gimimo, santuokos sudarymo ir nutraukimo, mirties faktą liudijančius dokumentus ir kitus išrašus. Nors mokestis nėra didelis – 2,90, 4,90, 6 ar 12 Eur, žmones susimokėti tekdavo siųsti į centrinį paštą, parduotuvę arba siūlyti mokėti banko pavedimu. Pastaruoju atveju kildavo ir kitų nepatogumų – sumokėjus pavedimu, dokumentus galėdavome išduoti tik po 2 dienų, nes tik tada pasitikrinę VMI pamatydavome, kad pavedimas padarytas. Tačiau šiandienos klientas paslaugą nori gauti skubiai, todėl nuo šiol, nors ir turime teisę dokumentus ruošti kelias dienas, daugeliu atveju galime juos išduoti iškart“, – sako CMS vedėja Loreta Guokė.

Elektroninių kortelių skaitytuvą, su kurio pagalba visomis mokėjimo kortelėmis galima atsiskaityti už civilinės būklės aktų įrašų išrašus, santuokos registraciją, įdiegė SEB bankas. Atsiskaitant jokių papildomų mokesčių nuskaičiuojama nebus.

„Norėčiau priminti: gyventojai prašymus išduoti dokumentus gali pateikti internetu – per elektroninės valdžios vartus (www.epaslaugos.lt). Čia irgi sudaryta galimybė sumokėti. Visgi kol kas šia paslauga dažniausiai naudojasi užsienyje gyvenantys ar jaunesni skyriaus klientai – dauguma CMS klientų visgi pageidauja atsiskaityti mūsų skyriuje“, – teigia L. Guokė.

Tobulinamos ne tik CMS paslaugos, bet ir pastato būklė. Siekiama, kad jis gražėtų, būtų šiltesnis ir jaukesnis. Šiemet keičiami santuokų rūmų langai, kitąmet planuojama atnaujinti šildymo sistemą.

 

Panevėžio miesto savivaldybės informacija