Naujojo formato Karaliaus Mindaugo taurės turnyro starte „Sūduva – Mantinga“ neatsilaikė prieš „Nevėžį“

Vos prieš tris dienas prisistačiusi krašto visuomenei, Marijampolės „Sūduva – Mantinga“ šiandien startavo naujojo formato Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre, kurio pirmajame etape, startuoja 4 paskutiniąsias vietas praėjusiame sezone užėmusios LKL ekipos ir 4 geriausios NKL ekipos. Po burtų traukimo ceremonijos, paaiškėjus, jog pirmajame atrankos etape marijampoliečių varžovais tapo Kėdainių „Nevėžio“ ekipa, abi ekipos susigrūmė Marijampolėje. Pirmoji iš dviejų dvikovų, po kurių paaiškės, kas keliaus į kitą etapą, pasibaigė sunkia svečių pergale 75:82.

Rungtynes taikliu tritaškiu metimu pradėjo „Nevėžio“ gynėjas Aidas Einikis. Vaizdas aikštelėje buvo apylygis, o kėlinio viduryje po Justino Jogmino dvitaškio rezultatas pirmą kartą tapo lygiu – 11:11. Visgi, patyrusi LKL komanda netrukus atsakė atkarpa 9:2 – 20:13. Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei komandas dar skyrė tik  5 taškai, tačiau „Nevėžis“ atsakė dar vienu mini spurtu 6:0 – 17:28 po pirmojo kėlinio svečiai iš vidurio Lietuvos.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva – Mantinga“ įkrito į dar didesnę žaidybinę duobę ir kėlinio viduryje deficitas jau išaugo iki 16 taškų – 26:42. Iniciatyvos ėmęsis marijampoliečių vidurio puolėjas Edvinas Jezukevičius pelnė 8 taškus, o  ketvirtį užbaigęs taikliu tritaškiu gerokai aptirpdė „Sūduvos – Mantingos“ atsilikimą – po pirmosios rungtynių pusės 36:44.

Trečiasis kėlinys prasidėjo įspūdingu J. Jogminu dėjimu, kuris pakėlė iš savo vietų visus Marijampolės ŽSM salėje susirinkusius žiūrovus. Tas pats Jogminas netrukus pridėjo dvitaškį ir „Nevėžio“ persvara ištirpo perpus. Nemažindami apsukų marijampoliečiai ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, po Edvino Jezukevičiaus tritaškio  išsiveržė į priekį – 46:45. Atsigavę po „šalto dušo“, svečiai į šeimininkų spurtą 12:1 atsakė trimis tritaškiais iš eilės ir vėl nutolo – 47:54. Tačiau Marijampolės komandos toliau šaudė artilerija nesustojo ir  kėliniui persiritus į antrąją pusę J. Jogminas dar kartą išlygino rezultatą – 56:56, o prasidėjus paskutiniajai minutei Aurimo Urbono tolimas metimas vėl sugrąžino trapią persvarą suvalkiečiams – 62:60. Ignas Labutis pataikė iš toli – „Nevėžis“ priekyje 63:62 prieš lemiamą ketvirtį.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis abi komandos apsikeitė taikliomis atakomis, o svečiai išlaikė trapią persvarą. Likus žaisti kiek daugiau nei penkioms minutėms svečiai įgijo 6 taškų pranašumą, bet J. Jogmino pastangomis atsilikimas ištirpo perpus – 72:75. Valdas Vasylius pelnė du taškus, o svečių gynyba sukaustė šeimininkus, neleisdama jiems pelnyti taškų bemaž dvi minutes, kuo pasinaudojęs „Nevėžis“ grėsmingai atitolo – 72:80. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Jogminas taikliai realizavo baudų metimus, tačiau netrukus marijampoliečiai pažeidė taisykles, pasiųsdami varžovus prie baudų metimo linijos. S. Buterlevičius jas realizavo, o per likusį laiką marijampoliečiai nebesugebėjo sumažinti atsilikimo ir pakeisti rungtynių eigos – 75:82.

Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausiai žaidė E. Jazukevičius, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. 14 taškų pridėjo ir 7 kamuolius atkovojo J. Jogminas, A. Urbono sąskaitoje – 11 taškų.

Svečių gretose 18 taškų (4/8 tritaškiai) pelnė C. Collinsas, 13-a pridėjo V. Vasylius.

Atsakomoji dvikova, kurioje suvalkiečiai bandys panaikinti 7 taškų deficitą po savaitės vyks Kėdainiuose.