Naujas nusikaltėlių būdas pasprukti – apsimesti sergančiu COVID-19

Šalyje įsisiautėjęs koronavirusas ne tik negailestingai į ligos patalus guldo tautiečius, bet kai kuriems iš jų tampa ir puikia priemone atsiginti policijos pareigūnų. Trečiąją karantino savaitę Marijampolės apskrities policijos pareigūnams teko susidurti su asmenimis apsimetančiais sergančiais COVID-19 ir taip besistengiančiais išsisukti nuo atsakomybės. Tiesa, nuo atsakomybės jiems išsisukti nepavyks.

Už grasinimus – pusmetis laisvės apribojimo

Kaip portale „Sūduvos gidas“ jau buvo informuota, antradienį, kovo 31-osios vakarą pareigūnai gavo pranešimą apie viešosios tvarkos pažeidimus Jurbarke. Į vietą nuvykę pareigūnai rado 1980-aisiais gimusį Šakių rajono gyventoją. Vyriškis keikėsi, įžeidinėjo, demonstratyviai kosėjo, stengėsi apspjauti jį tramdžiusius pareigūnus. Vyrui bandant sprukti policininkams teko panaudoti kovinių imtynių veiksmus ir jį sulaikyti.

Kadangi Šakių rajono gyventojas pareigūnus tikino esąs užsikrėtęs COVID-19, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Atvykę medikai sulaikytajam jokių viruso požymių nenustatė.

Po nakties praleistos areštinėje, vyras galiausiai pripažino savo kaltę ir dėl savo poelgio gailisi. Tiesa, tai nuo atsakomybės negelbsti ir baudžiamoji byla vyriškiui baigta supaprastinto proceso tvarka, mažiau nei per parą. Jam paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

Koronavirusas – pretekstas alkoholiui vogti

Kitų asmenų, iš kurių vienas piktavališkai stengėsi COVID-19 užkrėsti kitą asmenį, Marijampolės apskrities VPK pareigūnai vis dar ieško. Kaip informuoja policijos atstovai kovo 31 dieną buvo gautas pranešimas dėl sekmadienį Vilkaviškyje nutikusio incidento.

Kovo 29-ąją S. Nėries gatvėje Vilkaviškyje esančios parduotuvės vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo asmenį, kuris nuo lentynos paėmęs alkoholinio gėrimo butelį brukasi jį sau už drabužių, o pro kasas praėjo už jį neapmokėjęs. Tai matęs parduotuvės apsaugos darbuotojas sulaikė vyriškį ir butelį iš jo paėmė. Dėl atimto svaigiojo gėrimo butelio vyriškis įpyko ir priešinosi, galiausiai, pasakęs, kad yra užsikrėtęs koronavirusu jis spjovė apsaugos darbuotojui į veidą.

Vagišius parduotuvėje buvo ne vienas, nes pribėgęs kitas asmuo iš sumišusio apsauginio atėmė butelį ir abu vyrai pabėgo. Marijampolės apskrities VPK pareigūnai vis dar laukia bet kokios informacijos apie parduotuvę apvogusius asmenis.

Jei atpažinote nuotraukose užfiksuotus asmenis, prašome kuo skubiau susisiekti su Marijampolės apskr. VPK pareigūnais tel. Nr. 8 700 63432, 8 600 30713 arba skambinti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Policija prašo visuomenės elgtis atsakingai, nesiteisinti pandemija, neapsimetinėti, kad serga COVID-19, nes tai tikrai nepadės išvengti atsakomybės, o dažnu atveju ją net pasunkins. Visais panašiais atvejais bus principingai reaguojama ir imamasi visų teisės aktais leidžiamų priemonių, siekiant apsaugoti policijos pareigūnus ir pažaboti tokius neatsakingus asmenis.