Masinius renginius keičia jaukus festivalis: Lietuvos miestuose naujas renginių ciklas „Ne-miegantys miestai“

Prisitaikyti prie naujos realybės tenka ne tik gyventojams, bet ir kultūros sektoriui. Masinius renginius keičia nedideli, saugūs susibūrimai viešosiose erdvėse. Projektas „Ne-miegantys miestai“ suvienija penkis Lietuvos miestus ir kviečia dalyvauti kameriniuose renginiuose savo mieste.  Prie programos įgyvendinimo prisijungę menininkai ir atlikėjai tikisi aktyvaus miestiečių įsitraukimo.

Šilutė, Anykščiai, Šakiai, Birštonas ir Varėna – penki prie iniciatyvos „Nemiegantys miestai“ prisijungę miestai. Ilgus metus brandinta Vilniuje įsikūrusios VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ idėja gaivinti miegamųjų rajonų didmiesčiuose kultūrinį gyvenimą ir bendruomeniškumą skleidžiasi nauja forma ir kviečia mažesnių miestų gyventojus parodyti, kad kultūrinis gyvenimas ir čia nemiega.

Penki miestai – viename projekte

Š. m. spalio  2–9 d. penki skirtinguose Lietuvos regionuose įsikūrę miestai taps vieno projekto dalimi ir savo viešąsias erdves atvers kultūros vyksmui. „Nemiegančių miestų“ renginiai vyks vis kitame mieste ir pakvies gyventojus į kūrybines veiklas.

Projekto iniciatoriai pasakoja, kad miestai noriai priėmė kvietimą prisijungti prie projekto, o vietos kultūros operatoriai džiaugiasi užsimezgusia pažintimi bei bendradarbiavimu.

Dabar, kai dėl apribojimų nėra galimybės sudalyvauti masinėse šventėse, galima keliauti pasidžiaugti nedideliais kultūros įvykiais miesto erdvėse ir pažinti kitokį savo miesto veidą.

Renginių ciklo renginiuose atgis skverai, parkų aikštės, kiemai. Skirtingose erdvėse planuojama įkurdinti kamerinės muzikos koncertus, intelektinius žaidimus, spektaklius visai šeimai.

Projekto renginiai bus išskirstyti po įvairias miestų vietas, tam kad juose dalyvautų po leidžiamą kiekį žmonių, būtų sklandžiai užtikrinama išankstinė registracija“, – pasakoja VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ atstovės Eglė Belozaraitė-Tarvydienė ir Gintarė Šatevičiūtė.

 „Nemiegančių miestų“ programa: nuo kūrybinių dirbtuvių iki kino po atviru dangumi peržiūros

Renginių ciklui buvo suburtas platus meno atstovų ratas. Prie idėjos prisijungė žymūs džiazo muzikos atlikėjai, tokie kaip Remigijus Rančys, Vytis Smolskas, grupė „Castor Stetson“.

Esant palankioms oro sąlygoms kino peržiūrose po atviru bus rodomi naujausi lietuvių autorių kino darbai režisieriaus Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“, Agnės Zalanskaitės „Partizanas“, Aistės Žegulytės „Animus Animalis“.

Kiekviename mieste profesionalūs menininkai pakvies į kūrybines dirbtuves iš kurių nepavyks išeiti tuščiomis. Skirtingose dirbtuvėse kiekvienas galės susikurti nedidelį suvenyrą ir parsinešti jį namo. Grafikos dirbtuvėse lankytojai savo rankomis dekoruos atvirlaiškius ir knygų skirtukus miestų simboliais. Eko dirbtuvėlėse galės išmokti kurti namų dekoracijas iš senų žurnalų pagamintų vytelių. Vaikams bus pasiūlyta rišti kabančius sodus iš perdirbto plastiko šiaudelių, išmokti origami meno.

Renginį papuoš bendruomeniško iniciatyvos. Renginio kūrėjai kviečia dalintis augalų daigais bei jau perskaitytomis knygomis. Šeimas su mažamečiais vaikais kvies spektaklių kūrėjai – „Vėjų teatras“, „Stalo teatras“ dovanos muzikalius pasirodymus, o intelektinių žaidimų mėgėjai laukiami protų kovų iššūkyje.

Visa renginio programa:

Šilutė

http://www.silutekpc.lt/anonsas/nemiegantys-miestai-siluteje-atmerk-akis-kulturai/

Anykščiai

https://anyksciukc.lt/2020/09/ne-miegantys-miestai-anyksciuose-2/

Šakiai

https://sakiukc.lt/renginys/meno-projektas-nemiegantys-miestai/

Birštonas

http://birstonokultura.lt/projektas-ne-miegantys-miestai-birtsone/

Varėna

http://varenoskultura.lt/renginiai/1590-nemiegantys-miestai-varena.html