Marijampolės pataisos namuose naujovė – pirmos modulinės kameros

Trečiadienį, liepos 15 d. teisingumo ministras Elvinas Jankevičius lankysis Marijampolės pataisos įstaigoje ir apžiūrės įrengtas pirmąsias modulines gyvenamąsias patalpas – kameras. Moduliniame komplekse bus galima apgyvendinti 64 asmenis, čia taip pat įsikurs socializacijos specialistai, priežiūros postas.

„Siekiame, kad pataisos įstaigose nuteistieji gyventų ne po 20 ar 30 vienoje patalpoje, o būtų pereinama prie Modulinės kameros Marijampolės pataisos namaiintensyvesnės priežiūros, kai kameroje laikoma po 2-3 asmenis, – sako teisingumo ministras. – Reikia didelių lėšų, kad tokias kameras galėtume įrengti visuose pataisos namuose. Todėl nutarėme statyti modulines patalpas, kurias galima greitai, pigiai ir patogiai sumontuoti“.

Apgyvendinus nuteistuosius kamerose, lengviau išvengti subkultūros elgesio apraiškų, pataisos pareigūnai ir psichologai gali veiksmingiau dirbti, nuteistieji ir suimtieji turi daugiau privatumo. Šiuo metu apie trečdalis nuteistųjų yra apgyvendinti kamerinio tipo patalpose.

Šiemet pataisos įstaigose dar bus įrengta daugiau kaip 650 vietų modulinėse kamerose. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje modulių komplekse bus apgyvendinta apie 480, Alytaus pataisos namuose – 96, Marijampolės pataisos namuose – 76 kaliniai.

 

Teisingumo ministerijos informacija