Mankštos kilimėliai – patarimai prieš perkant

Joga, aerobika, net ir paprasta mankšta prieš treniruotę sporto klube arba namuose – geriausiai atliekama ant mankštos kilimėlių. Mankštos kilimėlis yra specialios dangos audinys, ant kurio patogiau daryti mankštą bei kitus fizinius pratimus, kadangi jis paminkština atramą, padeda išvengti to skausmo, kuris būtų keliais arba alkūnėmis remiantis į žemę bei leidžia švariau sportuoti. Kai kada mankštos kilimėliai ir papildomai stimuliuoja dėl paviršiaus iškilumų ar kitų priedų.

Iš ko jis pagamintas?

Jūsų kilimėlis turėtų būti skirtas jums ir būti patogus jums, todėl pirmiausia žiūrėkite savęs, tik tada kreipkite dėmesį į pašalinių asmenų pasirinkimus. Kilimėliai gaminami iš įvairių medžiagų. Populiariausios – PVC (polivinilchloridas) bei termoplastinis elastomeras, dar žinomas TPE vardu arba gumos. Abu yra sąlyginai ilgaamžės kompozicijos, tačiau lyginant vieną su kita, TPE tikrai niekada neprilygs polivinilchlorido kilimėliams. Taip pat ir PVC kilimėlių estetinė išvaizda išlieka ilgiau, kadangi šviesa, drėgmė ir kiti aplinkos poveikiai juos veikia mažiau.

Vieni kilimėliai bus sunkesni už kitus. Sunkumas – privalumas ir minusas viename. Sunkesnį kilimėlį bus mažiau patogu nešiotis ir transportuoti, tačiau jis tvirčiau prisispaus prie žemės. Dar vienas svarbus aspektas – alergenai. Iš gamyboje naudojamų, turbūt tik lateksas yra priskiriamas alergenų sąrašui. Jeigu esate jam alergiški, pasidomėkite ar jo nėra sudėtyje. Kitos medžiagos neturėtų sukelti alergijos.

Kiek tai kainuos?

Žvelgdami į tikrai plačią mankštos kilimėlių ir jų priedų pasiūlą bene geriausias kainas siūlančioje internetinėje www.b-a.eu parduotuvėje, galime tiksliau įvertinti kiek gi kainuos mankštos kilimėlio įsigijimas. Konkrečios kainos yra labai įvairios, tačiau visad laviruoja tarp beveik dešimties ir keliasdešimties eurų.

Paprastesnis ir iš pigesnių medžiagų bei mažiau malonus prisilietimui kilimėlis kainuos kelis, galbūt dešimt ar dvylika eurų, tačiau patvaresnis, ilgaamžiškesnis ir minkštesnis – daugiau, iki dviejų ar net trijų kartų. Tačiau žiūrėkite į kainos klausimą kiek kitaip. Kilimėlis tarnaus mažiausiai kelis metus, įprastai juos galima naudoti ir dešimt, dvidešimt ar net dar daugiau metų. Padalinkite tą keliasdešimties (daugiausiai) eurų investiciją per 10 metų ir pamatysite, kad tai tikrai nėra didelė pinigų suma.

Kiti praktiški patarimai

  • Nepirkite kilimėlio, kuris yra baltas arba labai šviesios spalvos. Nors tai – jūsų valia, tačiau daug būdamas ant grindinio ir žemės bei turėdamas nuolatinį kontaktą su jūsų kūnu, kilimėlis išsitepa. Ant šviesių spalvų tokios dėmės matysis gerokai ryškiau.
  • Svarbus ir kilimėlio storis. Jeigu atliekate bazinius pratimus tik gulomis, sėdomis arba „ant keturių“, 1.5-3.5 mm storio kilimėliai yra tikrai tinkami. Tačiau tiems, kas turi jautresnius kaulus arba atlieka labai didelės koncentracijos, lankstumo reikalaujančius jogos, aerobikos, mankštos pratimus (stojasi ant rankų, daro špagatus t.t.) – rekomenduotina rinktis ne plonesnį, kaip 4 mm storio kilimėlį.
  • Paviršiaus raštas. Tam tikrų raštų kilimai geriau sukimba su grindiniu ir neslidinėja. Galbūt sėdint tai ir nekelia problemos, bet būnant nepatogioje padėtyje labai nesinori jausti, kad kilimas slysta iš po kojų, rankų, kūno.
  • Jeigu esate aukštesni nei 1.85m, jums vertėtų ieškoti kiek ilgesnio kilimėlio, kadangi standartiniai vienetai gali būti ne itin patogūs.
  • Elastiškumas. Kai kurie, ypač pigesni kilimėliai yra labai nelankstūs, jie tik susigniaužia, tačiau išlanksčius sunkiai įgauna tinkamą formą, nėra lygūs. Žiūrėkite, kad kilimas išsivyniotų kaip ritinys popieriaus ir nugultų ant paviršiaus.