Lietuvoje siautėjant karščio bangai saugokite ne tik save, bet ir telefoną

Lietuvoje tęsiantis karščio bangai, norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Tačiau prieš pramogaujant reikėtų pasirūpinti ne tik kremu nuo saulės sau bei artimam žmogui, bet ir išmaniųjų įrenginių apsauga. Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, vienas didžiausių telefonų priešų vasarą – karštis, kuris gali ne tik sutrumpinti baterijos veikimo laiką, bet ir nepataisomai ją sugadinti.

„Mėgaujantis vasariška kaitra visiškai įprasta įamžinti šiltas akimirkas telefonu, jomis iškart dalintis su draugais ar gulint paplūdimyje naršyti internete. Vis dėlto, kol mes saule mėgaujamės, mūsų išmaniajam karštis ypač kenkia. Neretai tiesioginiuose saulės spinduliuose ilgiau pabuvęs telefonas perkaista. Tokiu atveju juo naudotis nebegalima ir būtina suteikti „pirmąją pagalbą“, – sako A. Lukošius.

Anot „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma telefonų gamintojų nurodo, kad saugi temperatūra naudotis išmaniuoju yra nuo 0 iki 35 laipsnių Celsijaus. Tačiau saulėje ilgai prabuvęs įrenginys gali pasiekti gerokai aukštesnę temperatūrą. Vyraujant karščiams, išmanųjį telefoną reikėtų ne tik laikyti pavėsyje, bet ir imtis kitų saugumo priemonių.

Lukošius dalijasi, kaip išvengti telefono perkaitimo ir kokių klaidų nereikėtų daryti.

Venkite tiesioginių saulės spindulių. Saulėje paliktas išmanusis gali itin greitai perkaisti, o tai gali pažeisti ne tik įrenginio bateriją, bet ir vidines mikroschemas, ekraną. Dažnai išmanųjį telefoną įsidedame į kelnių ar šortų kišenę, tačiau įrenginiui kenkia ne tik karštis, bet ir kūno šiluma. Saulėtą dieną patariama telefoną laikyti pavėsyje, rankinėje arba bent paslėptą po drabužiais ar sausu, švariu rankšluosčiu.

Nenaudokite dėkliuko. Karštą dieną rekomenduojama visai nenaudoti telefono dėkliuko, kad įrenginys mažiau kaistų ir geriau vėsintųsi. Jeigu visgi norite apsaugoti įrenginį dėkliuku, rinkitės šviesios spalvos dangtelį, kuris atspindės dalį saulės kaitros.

Nepalikite telefono mašinoje. Atšilus orams reikėtų vengti palikti telefoną įkaitusiame automobilio salone, kadangi temperatūra neužvestoje mašinoje gali pakilti net iki 50 laipsnių. Įsėdus į automobilį, kuris ilgą laiką buvo lauke, pirmiausia reikėtų atvėsinti saloną ir telefoną laikyti ten, kur nėra tiesioginių saulės spindulių.

Išjunkite nenaudojamas funkcijas. Jeigu karštą dieną praleidžiate lauke, stenkitės per daug neapkrauti telefono procesoriaus, nes įrenginys gali greičiau perkaisti. Rekomenduojama išjungti funkcijas, kurių tuo metu nenaudojate – „Bluetooth“ ryšį, „Wi-Fi“, žemėlapius, žaidimus ar kitas nebūtinas programėles.

Įjunkite skrydžio režimą. Kad įrenginys taip greitai neperkaistų, galite įjungti „Skrydžio režimą“. Šios funkcijos aktyvavimas užtikrina, kad telefonas nenaudos tiek daug energijos, bus mažiau apkraunamas ir atvės daug greičiau.

Stebėkite įrenginio veikimą. Vyraujant dideliems karščiams, reikėtų atidžiau stebėti įrenginio veikimą – jeigu telefonas ėmė strigti arba sulėtėjo, išjunkite jį ir palikite atvėsti. Išmanųjį vėl galėsite įjungti tada, kai jis visiškai atvės.

Nekraukite įrenginio saulėje. Besikraunantis telefonas įkaista, o jeigu krausite jį tiesioginiuose saulės spinduliuose, įrenginys gali perkaisti nebepataisomai. Karštą dieną rekomenduojama nepalikti įrenginio krauti bet kur, geriau rinktis vietą, kurioje saulės spinduliai jo nepasieks.

Atvėsinkite telefoną kambario temperatūroje. Jeigu telefonas įkaito, patariama jį atvėsinti kambario temperatūroje. Reikėtų įrenginį išimti iš dėkliuko, uždaryti visas įjungtas aplikacijas arba visai išjungti telefoną. Kai jis vėsta, išmaniojo negalima krauti ar įjungti. Svarbu vengti staigaus ir didelio temperatūrų skirtumo, nes jis gali sutrikdyti įrenginio veikimą.