Lietuvių surengtos nuotolinės varžybos sujungė beveik 500 karatistų iš 21 šalies

Lietuvos kiokušin karatė federacija kartu su Europos karatė organizacija surengė dar dvejas didžiulio populiarumo sulaukusias nuotolines katos rungties varžybas – pirmąjį Europos čempionatą ir antrąsias atvirąsias Europos klubų taurės varžybas.

Varžybos sujungė net 485 sportininkus iš 21 šalyje veikiančių 71 klubo.

Europos čempionate jėgas išbandė 14 šalių rinktinės (Andoros, Belgijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Slovakijos, Švedijos, Prancūzijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos). Kiekvienai šaliai galėjo atstovauti po 2 vyrus ir moteris.

Moterų varžybose geriausiai sekėsi ukrainietėms, užėmusioms abi pirmąsias vienas, ir lietuvėms, pasidalijusioms trečiąją poziciją. Pirmąją nuotolinio Europos čempionato nugalėtoja tapo Yaryna Korol, antrąją vietą užėmė Natalija Mutina, o už jų nugaros liko Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“) ir Raminta Makackaitė (Marijampolės „Tornadas“, treneris Valius Rudys).

Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“)
Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“) / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

D. Mačiūtė turnyro aštuntfinalyje įveikė belgę Shanty Jacobs, ketvirtfinalyje pranoko švedę Kią Pasanen, o pusfinalyje nusileido N. Mutinai. Tuo metu R. Makackaitė nugalėjo danę Liv Toldbod Helgesen ir švedę Ellą Elvander, bet pralaimėjo Y. Korol.

„Dalyvauti nuotolinėse varžybose tikrai nėra lengviau nei tikrose, – įspūdžiais dalinosi R. Makackaitė. – Man jaudulys išlieka toks pats, o gal net ir būna didesnis: pradedi nerimauti ar internetas, mikrofonas veiks tinkamai, ar neišeisi iš filmuojamo vaizdo ribų ir t.t. Priprasti irgi nepavyko, nes mano treneris abu kartus buvo Vilniuje ir teisėjavo varžyboms. Nė vienas startas nėra malonus, kai trenerio nėra šalia. Pačios varžybos, manau, buvo geras iššūkis, reikėjo įdėti tiek pat, jei ne dar daugiau nei visada, pastangų. Jaudulys irgi yra, todėl varžybos neatrodo dirbtinės.

Džiugu, kad yra rezultatas. Gal ne toks, kokio tikėjausi, nes visada stengiuosi kelti sau maksimalius tikslus, bet tai tik parodo, kad yra kur tobulėti. Varžovės buvo stiprios, dalyvavo šių metų rinktinių narės, būtent tai labiausiai ir priartina prie realių varžybų atmosferos. Gaila tik, kad apdovanojimai nevyksta.“

Tarp vyrų geriausiai sekėsi lenkui Konradui Kozuboskiui, sidabras atiteko vengrui Bence Pantelicsui, o bronzos apdovanojimai – lietuviui Matui Jonauskui (Žemaitijos regiono „Shodan“, treneris Lukas Kubilius) ir ukrainiečiui Olehui Korolui.

Čempionato aštuntfinalyje M. Jonauskas nugalėjo daną Eriką Jesseną, ketvirtfinalyje – švedą Andreasą Tampe, bet pusfinalyje neprilygo B. Pantelicsui.  Kitas Lietuvos rinktinės narys – Tomas Zienius – pirmajame etape nugalėjo vokietį Wladą Roginsky, antrajame – britą Arvidą Tage, tačiau ketvirtfinalyje nusileido O. Korolui.

Matas Jonauskas (Žemaitijos regiono „Shodan“)
Matas Jonauskas (Žemaitijos regiono „Shodan“) / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

„Tokiu metu nuotolinės varžybos yra nebloga išeitis, tai skatina sportuoti ir siekti tikslo. Pats tokiose varžybose dalyvavau antrą kartą, pirmuoju atveju visi norintys galėjo atstovauti savo klubui, o man pavyko užimti trečiąją vietą. Šį kartą buvo sunkiau, nes mano varžybose dalyvavo ne visi norintys, o tik šalių rinktinių nariai, – sakė M. Jonauskas. – Mano rezultatas – neblogas, nors kai kurių klaidelių nepavyko išvengti.“

Atvirajame Europos klubų taurės turnyre buvo varžomasi U10, U11, U12, U13, U14, U16, jaunimo, suaugusiųjų ir senjorų (virš 40 metų) amžiaus grupėse, o savo atstovus, be jau aukščiau minėtų šalių, čia dar turėjo Kazachstanas, Moldova, Nyderlandai, Rusija, Šveicarija, Tunisas ir Uzbekistanas.

Šiose varžybose bent vienu apdovanojimu džiaugėsi 13 šalių sportininkai, o geriausiai vėl sekėsi ukrainiečiams (9 aukso, 6 sidabro, 15 bronzos medalių), lietuviams (4 aukso, 7 sidabro ir 11 bronzos medalių) bei lenkams (3 aukso ir 2 bronzos medaliai).

Tarp lietuvių čempionų titulais džiaugėsi Eglė Raščiauskaitė iš Anykščių „Tako“ (U13) ir trys Klaipėdos „Okinavos“ auklėtiniai: Tautvydas Rutė (U14), Enrikas Puceta (U16) bei Rūta Vaicekauskaitė (suaugusieji).

Vicečempionais šį kartą tapo Urtė Jonauskaitė (U10, „Okinava“), Kristupas Tirkšliūnas (U11; „Okinava“), Paulius Zibalis (U13; „Okinava“), Nikas Kvasys (U14; „Okinava“), Benas Sakalauskas (jaunimas; Vilniaus „Saulės ženklas“), Tomas Zienius (suaugusieji; Kauno „Shori“) ir Kristina Basova (senjorai; „Okinava“), o trečiąsias vietas užėmė Gytė Grigaliūnaitė (U10; Kėdainių „Stoikas“), Vykintas Kubilius (U10; „Shodan“), Jonas Beržinis (U10; „Okinava“),  Ronaldas Nikitinas (U11; „Takas“), Lukas Akmenskas (U12; „Okinava“),  Viltė Bajarūnaitė (U14; Kauno „Stoikas“), Kristina Mackelaitė (U14; „Takas“), Lea Erkes (U16; „Shori“), Nikita Mitiulinas (U16; „Kumite Jonava“), Simona Urbutytė (suaugusieji; „Shori“) ir Inga Mikštaitė (senjorai; Kauni „Kariai“).

Klubų įskaitoje buvo skaičiuojamos 2 lentelės – U10-14 amžiaus ir U16-suaugusiųjų. Pirmojoje aukščiausią vietą užėmė Lvivo „Kanku“ (Ukraina; 4 aukso, 4 sidabro ir 11 bronzos medalių), antrąją poziciją iškovojo mūsų „Okinava“ (3 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medaliai), o trečiąją – Lvivo LRKKF (Ukraina; 3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medaliai).

Tarp vyresniųjų nugalėjo „Okinava“ (2 aukso ir 1 sidabro medaliai), antrąją vietą užėmė „Kanku“ (2 aukso ir 2 bronzos medaliai), o trečiąją – Danijos „Roskilde Karate Klub“ (2 aukso medaliai).

„Okinavos“ vadovė D. Mačiūtė po varžybų džiaugėsi tiek savo pelnyta trečiąja vieta, tiek auklėtinių sėkme.

„Esu labai patenkinta ir savimi, ir auklėtiniais, – šypsojosi klaipėdietė. – Pati padariau viską maksimaliai gerai, kaip galėjau, o teisėjai įvertino. Su auklėtiniais labai daug dėmesio skyrėme pasirengimui šioms varžyboms, išsinuomojome keletą salių, treniravomės savaitgaliais, apmokėme personalą, kad nekiltų sunkumų dėl technikos. Todėl labai smagu matyti tokius rezultatus ir būti echniškiausiu Lietuvos karatė klubu. Ne taip lengva pranokti stiprius Ukrainos, Lenkijos, Rusijos klubus, o mes kai kuriose kategorijose turėjome savo auklėtinius, besidalinančius pirmąją ir antrąją vietas. Daug dirbome, analizavome, todėl ir pasiekėme tokius rezultatus.“