Lietuviai be vargo susidorojo su Vengrijos rinktine

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė be pralaimėjimų baigė pasaulio čempionato atrankos I etapą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai paskutinėse C grupės rungtynėse 73:50 nepaliko vilčių Vengrijos nacionalinei komandai ir iškovojo 6 pergalę.

Vienvaldė C grupės lyderė Lietuvos rinktinė buvo užsitikrinusi vietą kitame varžybų etape, tačiau pergalės prieš lenkus ir vengrus buvo svarbios dėl to, kad pirmojo etapo rezultatus komandos su savimi „nusineš“ į antrąjį atrankos varžybų etapą, kur bus suformuota nauja 6 komandų grupė. Jau aišku, kad lietuviams teks žaisti su Italija, Olandija ir Kroatija.

Lietuva atrankos varžybose žygiuoja pergalingai – prieš tai buvo iškovotos 5 pergales iš tiek pat galimų: dukart įveiktas Kosovas (99:61 ir 106:50), dukart nugalėta Lenkija (77:55 ir 79:61) ir taip pat įrodytas pranašumą prieš Vengriją (80:75).

Rungtynes šį kartą lietuviai pradėjo tokiu penketuku: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Marius Grigonis, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Mačą geriau pradėjo šeimininkai vengrai, kurie pelnė 5 taškus be atsako (0:5), tačiau netrukus po taiklų metimą pataikė M.Kalnietis ir D.Sabonis, o R.Seibutis, atsidarydamas savo taškų sąskaitą, rezultatą ir persvėrė (6:5). Kėlinio viduryje rezultatas dar kartą buvo lygus (8:8), bet po krepšiu puikaus perdavimo sulaukęs M.Kalnietis išvedė lietuvius į priekį, o M.Grigonio tritaškis leido nutolti (15:10).  Ketvirčio pabaigoje mūsiškių gretose taškus rinko tik Jonas Mačiulis, kuris pataikė 4 baudas iš 5 (19:14).

Antrą kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie per porą minučių pelnė 6 taškus (21:20), o supykęs Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos iniciatyvos į savo rankas ėmėsi vidurio puolėjas J.Valančiūnas. Pataikytas baudos metimas, blokas gynyboje ir 2 taškai puolime. Sužaidus 5 minutes vengrai J.Valančiūną stabdė itin grubiai, buvo nubausti nesportine pražanga, o NBA žaidžiantis krepšininkas dar labiau padidino skirtumą (25:20). Likus kelioms minutėms lyderio vaidmenį perėmė kitas vidurio puolėjas Artūras Gudaitis, kuris pelnė dvitaškį, o netrukus pridėjo 2 taškus su bauda ir skirtumas pirmą sykį tavo dviženklis (32:22). Per paskutinę minutę dar 4 taškus pelnė D.Sabonis ir skirtumas dar labiau padidėjo (37:24).

Antroje rungtynių pusėje lietuviai ir toliau nesiruošė mažinti apsukų. Puikiai po abiems krepšiais kovojęs D.Sabonis dar ir dalino rezultatyvius perdavimus. J.Valančiūno dėjimas, į greitą ataką pabėgo M.Kalnietis ir sužaidus 4 minutes vengrai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės (47:29). Dvidešimties taškų skirtumas tapo po dar vieno J.Valančiūno dėjimo (49:29). Antroje trečio kėlinio dalyje žaidimas išsilygino, komandos keitėsi atakomis, o Lietuvos rinktinės pranašumas sumažėjo iki 18 taškų (55:37).

Prasidėjus paskutiniam rungtynių kėliniui vengrai buvo nubausti technine pražanga, o 4 taškus iš eilės pelnė D.Sabonis (59:40). Sužaidus 3 minutes aikštėje pasirodė ir paskutinis joje nebuvęs žaidėjas – Rokas Giedraitis. Lietuvos rinktinės treneris išbandė įvairius penketus aikštėje, kurie sprendė iškeltas užduotis. Aktyviai žaidė Luko Lekavičiaus ir A.Gudaičio duetas ir skirtumas likus 3 minutėms pasiekė 21 tašką (68:47). Per paskutines minutes vaizdas aikštėje nepasikeitė ir lietuviai šventė užtikrintą pergalę – 73:50.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Jonas Valančiūnas. Vidurio puolėjas per 16 minučių pelnė 15 taškų (6/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/6 baudos), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 2 metimus ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Domantas Sabonis (8 atk. kam.) ir Artūras Gudaitis (13 atk. kam.) surinko po 12 taškų, Mantas Kalnietis – 8 (5 rez. per.), Lukas Lekavičius – 7, Jonas Mačiulis ir Renaldas Seibutis po 6, Marius Grigonis – 3 (4 rez. per.), Mindaugas Kuzminskas ir Eimantas Bendžius po 2, Rokas Giedraitis ir Adas Juškevičius taškų nepelnė.

Vengrijos rinktinėje Akosas Kelleris pelnė 12 taškų, Zoltanas Perlas įmetė 10, o Darrinas Govensas – 8.

Primename, kad jau pradėti platinti bilietai į rugsėjo 9-ąją Vilniaus „Siemens arenoje” vyksiančias kontrolines rungtynes tarp Lietuvos ir kaimyninės Latvijos krepšinio rinktinių. Nors šis mačas įvardijamas kaip kontrolinis, tačiau aistruoliai supranta – susitikimai su „broliais“ latviais visada pasižymi atkaklia, kieta kova bei daugybe emocijų. Bilietus platina Tiketa.