Laukiantiems socialinio būsto – įkurtuvių nuotaikos

Socialinių būstų trūkumas yra opi problema visoje Lietuvoje. „Mes nuolat galvojame, kaip palengvinti šią problemą mūsų savivaldybėje. Nuo šiol Vytauto g. esantis buvęs Marijampolės kolegijos pastatas, taps naujais net 69 šeimų namais“, – sako Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Buvęs bendrabučio tipo pastatas, šiandien, gruodžio 6 d. atveriantis duris naujiems gyventojams, Marijampolės savivaldybės administracijos įgyvendinto projekto „Socialinio būsto fondo plėtra Marijampolės savivaldybėje“ metu, pasikeitė neatpažįstamai. Pastatas apšiltintas iš išorės, kapitališkai pakeista vidaus patalpų išdėstymo struktūra, įrengti 44 – vieno kambario , 20 – dviejų kambarių ir 5 – trijų kambarių gyvenamieji butai su visa reikiama įranga. Trys iš jų, esantys pirmame aukšte, pritaikyti asmenims su judėjimo negalia.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, kad gyventojams būtų jauku ir patogu gyventi naujame būste buvo sutvarkyta ir namo aplinka: įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su neįgaliesiems skirtomis vietomis, nauja nuogrinda, atnaujinta žalia veja, įrengtas naujas šaligatvis, įėjimas ir įvažiavimas į kiemą. Buvusio bendrabučio pritaikymas socialiniam būstui pareikalavo beveik 1,5 mln eurų ES Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Kapitalinio remonto darbai prasidėjo dar 2017 metų gegužės mėnesį.

Šiandien, naujiesiems gyventojams įteikti naujųjų namų raktai. Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė linkėjo gyventojams savitarpio supratimo ir ragino, iškilus kokioms nors problemoms, drąsiai kreiptis į Marijampolės savivaldybės administraciją. Administracijos direktorius Karolis Podolskis pripažino, kad senojo bendrabučio virsmas į naujus butus buvo sudėtingas projektas ir už jo administravimą ir koordinavimą dėkojo Administracijos direktoriaus pavaduotojui Valdui Tumeliui ir Investijų ir verslo skatinimo skyriaus vedėjui Dariui Cinaičiui. Gyventojams gero ir atsakingo įsikūrimo naujame būste linkėjo Marijampolės savivaldybės tarybos narys – Alvydas Kirkliauskas. Jam pritarė ir kiti tarybos nariai, Darius Kemeraitis, Artūras Visockis, Jonas Grabauskas linkėdami gyventojams saugoti turtą bei gerbti vieni kitus. Geros nuotaikos dėl besidžiaugiančių gyventojų neslėpė ir merės pavaduotojai Povilas Isoda ir Romualdas Makauskas.

Nauju būstu itin džiaugiasi Vaidos, Agnės, Virginijos, Raimondos ir Jolitos daugiavaikės šeimos. Joms tai didelė paskata, o vaikučiams tikras džiaugsmas. Socialiniuose būstuose įsikurs ir kitos mamos, negalią turintys asmenys, šeimos, turinčios neįgalųjį šeimos narį ir kiti marijampoliečiai, laukę socialinio būsto nuo 2007 metų. Naujieji gyventojai butų numerius rinkosi burtų keliu. Naująjį socialinį būstą administruoja UAB „Marijampolės butų ūkis“.

Artimiausiu metu bus nupirkta dar 13 socialinių būstų daugiabučiuose namuose: 7 – vieno kambario ir 6 – dviejų kambarių butai, todėl net 82 šeimos, iš 342 laukiančių būsto eilėje, turės savo namus.

 

Marijampolės savivaldybės informacija