Kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionate dominavo vilniečiai ir kaunietės

Lietuvos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionatas, tris dienas vykęs Palangoje, baigėsi Vilniaus „Gesto“ vyrų ir Kauno „Tylos“ moterų komandų triumfu.

Vyrų dvejetų varžyboms „Gesto“ kurčiųjų sporto klubas subūrė keturias ekipas. Visos pateko į geriausiųjų penketuką. Tarp vilniečių sugebėjo įsisprausti Klaipėdos „Šermukšnio-1“ vyrai, užėmę trečiąją vietą.

Vyrų finalas
Vyrų finalas

Auksą iškovojo „Gesto-1“ komandos nariai Robertas Pavliučionokas ir Deividas Takinas, finale 2:0 pranokę klubo draugus iš „Gesto-3“ ekipos – Karolį Lukošių ir Arūną Naviką.

Akivaizdžiai daugiau emocijų buvo mažajame finale, kuriame dėl bronzos medalių vyko atkaklus mūšis tarp uostamiesčio „Šermukšnio“ tinklininkų – Karolio Simaičio ir Kasparo Unte bei „Gesto-4“ tandemo – Romano Vaitiekūno ir Mindaugo Grigaičio. Pajūrio tinklininkai šventė pergalę 2:0.

Iš viso vyrų čempionate varžėsi 12 porų, suskirstytų į keturis pogrupius. Į ketvirtfinalį pateko visos keturios „Gesto“ komandos, trys – „Šermukšnio“ ir viena Panevėžio „Vėjo“ ekipa.

Moterų pirmenybių finale susirėmė abi Kauno „Tylos“ ekipos. Čempionų vardus iškovojo Aušra ir Lea Milašauskės, atstovavusios „Tylos-1“ komandai. Jos lemiamoje akistatoje 2:0 nugalėjo „Tylos-2“ atstoves Jurgitą Jankutę-Meškinę ir Ramunę Eskertaitę.

Bronzos medaliais pasidabino sostinės „Gesto-2“ komandos narės Deimantė Navikaitė ir Gražina Jočytė, mažajame finale 2:0 įveikusios „Gesto-1“ tinklininkes Jūratę Navikienę ir Olgą Lukošienę.

Geriausi moterų dvejetai
Geriausi moterų dvejetai

Iš viso į pajūrį atvyko 10 dailiosios lyties komandų. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius, iš kurių į kitą etapą pateko po tris „Gesto“ ir „Tylos“ dvejetus. Į ketvirtfinalį dar pavyko įsisprausti „Šermukšnio“ ir „Vėjo“ moterims. Į pusfinalį iškopė tik didžiausių šalies miestų atstovės.

Pirmąją dieną, tarsi prologas, vyko mišrių dvejetų, čempionatas. Tarp vienuolikos tandemų geriausiai kovojo „Gesto“ atstovai, iškovoję visus medalius. Auksas atiteko R.Pavliučionokui ir J.Navikienei, sidabras –  Artūrui Kukliui ir O.Lukošienei, bronza – Mindaugui Vosyliui ir Rugilei Vosyliūtei.

Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo didžiausios šalyje neįgaliųjų sporto organizacijos – Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto Varžybų vykdymo direktorius Mantas Stankevičius ir čempionato vyriausiasis teisėjas Arūnas Kubaitis.

 

Tekstas ir nuotraukos – Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK)