Kur naudojami temperatūros reguliatoriai?

Norint palaikyti reikiamą temperatūros lygį šildymo sistemose, naudojami elektros prietaisai, vadinami temperatūros reguliatoriais. Visuose įrenginiuose su elektriniais šildymo elementais yra sumontuoti elektriniai temperatūros reguliatoriai.

Termostatų poreikis ir savybės

Temperatūros reguliatorius yra elektrinis įtaisas, reikalingas automatiniam temperatūros reguliavimui aušinimo ir šildymo įrenginiuose. Jie montuojami šildymo sistemose, dirbtinio klimato, vėsinimo ar šaldymo sistemose. Temperatūros reguliatoriaus paskirtis nustatoma įjungiant arba išjungiant bet kurio įrenginio kaitinimo elementus, kai temperatūra yra žemesnė arba aukštesnė už nurodytą. Dėl termostatinių prietaisų veikimo patalpų oras, vanduo, prietaisų paviršiai išlaiko stabilią temperatūrą.

Klasifikavimas

  • Pagal montavimo būdą jie yra stacionarūs, kurie montuojami ant sienos ir

prijungiami prie laidų bei kištukiniai lizdai, kurie jungiami tiesiogiai ir gali būti naudojami bet kurioje patalpoje. Pastarieji yra populiarūs dėl lengvo montavimo ir naudojimo.

  • Pagal taikymo sritį termostatai yra pramoniniai ir kambariniai, naudojami

kasdieniame gyvenime. Pramonėje naudojamų termostatų įrengimui naudojami gnybtai elektros instaliacijai, sujungimo darbams pagreitinti. Tai aktualu, kai reikia sujungti daugybę laidų.

  • Pagal temperatūrų diapazoną, kuriame veikia termostatai, visi tipai skirstomi į

aukštos temperatūros (300-1200 C), vidutinius (60-500 C) ir žemus (-60 C ir žemiau),

  • Pagal temperatūros palaikymo tikslumą.

Pritaikymas

Visi temperatūros reguliatoriai, nesvarbu, kokiame įrenginyje jie būtų, veikia pagal vieną principą. Jų atsiradimo metu temperatūros reguliatoriai buvo naudojami tik sudėtingiems fiziniams tyrimams, tačiau dabar jie naudojami visuose naujoviškuose įrenginiuose, taip pat įprastiems prietaisams, naudojamiems kasdieniame gyvenime. Šaldytuvo veikimas, grindinis šildymas, automobilio aušinimo sistema, maišymo kameros – visa tai siejama su temperatūros pokyčiu, kurį valdo temperatūros reguliatorius. Nustatydamas norimus parametrus, jis pradeda kontroliuoti įvairių sistemų ir įrangos, kuri maitinama elektra, veikimą. Jo veikimo principas yra toks, kad jo vidinis arba išorinis jutiklis analizuoja temperatūrą, o jei ji yra žemiau vartotojo nustatytų parametrų, tada įsijungia mechanizmas – ir reguliatorius suteikia įrenginiui prieigą prie elektros tinklo. Analogiškai, jei temperatūra pradeda viršyti nustatytą ribą, prieiga nutraukiama. Norint išvengti įrenginio gedimų, temperatūros jutiklį reikia montuoti patalpoje, atokiau nuo tiesioginės įvairios šildymo įrangos, kitu atveju gali atsirasti indikatorių iškraipymai ir, žinoma, valdiklis veiks klaidingai.